9. 4. 2018

Zemřel trenér mládeže Jaroslav Sommernitz

Ve čtvrtek 5. dubna zemřel náhle ve věku nedožitých 64 let pan Mgr. Jaroslav Sommernitz. Fotbalovou rodinu opustil obětavý trenér, který se po celý život věnoval výchově fotbalové mládeže.

Býval předsedou Komise mládeže a Trenérsko-metodické komise Městského fotbalového svazu v Brně a zároveň pracoval jako sekretář a vedoucí trenér mládeže v oddíle FC Dosta Bystrc-Kníničky.

Byl trenérem licence A, vedl mládež ve Zbrojovce Brno, v Židlochovicích a Bystrci-Kníničkách, zároveň pracoval jako učitel na Základní škole v Brně se zaměřením na fotbal. Jako funkcionář v oblasti mládeže pracoval ve funkcích na úrovni okres, kraj, region a byl i v Grémiu mládeže při ČMFS.

V letech 1993 – 1996 byl asistentem trenéra výběru ČR do 14 let. Léta se podílel na výchově trenérů licence C pro Městský fotbalový svaz Brno, byl členem a lektorem trenérské rady Jihomoravského krajského svazu.

V roce 2014 dostal plaketu Dr. Václava Jíry za celoživotní přínos českému fotbalu. Jeho památku uctili hráči a diváci minutou ticha před ligovým utkáním FC Zbrojovka Brno – Slavia Praha.

Smuteční rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna 2018 v 13:15 hodin v obřadní síni krematoria města Brna, Jihlavská ulice 1. 

Fotbalová asociace České republiky vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast.