12. 1. 2019

Zdravotní seminář byl věnován především praxi

Tradiční prosincový seminář Zdravotní komise FAČR pro lékaře z klubů Fortuna:ligy, Fortuna národní ligy a reprezentačních výběrů všech věkových kategorií, se tentokráte konal druhou lednovou sobotu, tedy o měsíc později. Změnu doznala i obsahová stránka – více se účastníci věnovali praxi.

Účastníky přivítal předseda Zdravotní komise (ZK) FAČR MUDr. Petr Krejčí, s programem je seznámil místopředseda ZK MUDr. Petr Čechal a přišel s pozdravem i nový generální sekretář asociace JUDr. Jan Pauly.

„Jde o pravidelné roční setkání, na kterém pozvaní lékaři získávají a opakují si poznatky potřebné pro práci u fotbalových týmů. Ve srovnání s minulými ročníky jsme se tentokráte zaměřili na praktickou stránku, tedy jak se mají chovat při zásadních zraněních a zdravotních postiženích fotbalistů. Máme účastníky rozděleny do čtyř skupin a tyto se postupně střídají na dvanácti různých pracovištích,“ přiblížil dnešní seminář předseda ZK Petr Krejčí.

Místopředseda ZK Petr Čechal ho doplnil: „Podobný workshop, zaměřený prakticky, jsme v minulosti již uspořádali a osvědčilo se nám to. Na závěr máme připraveny i testy a prozkoušení dovedností, aby si účastníci co nejlépe zapamatovali, jak se mají v kritických chvílích na hřišti zachovat.“

Poprvé se seminář koná místo v prosinci až v lednu. „Je to reakce na změnu hracího systému nejvyšší soutěže. V prosinci přibyly hrací termíny a končilo se nedlouho před Vánoci. Podařilo se najít tento termín, i když už spadá do období, kdy některé kluby odjíždějí na zahraniční přípravu,“ potvrdil Petr Čechal a dodal: „Proto bychom chtěli poděkovat za přístup, je zde na osmdesát procent pozvaných a to je více, než v minulosti.“

Více o celodenní velmi prospěšné akci, která by měla připravit zdravotní úsek realizačních týmů fotbalových klubů na obtížné situace, do kterých se mohou hráči při zápase dostat, je v přiloženém videu.