18. 4. 2016

Zástupci Evropského parlamentu a hlavního města Praha navštívili Síň slávy a chystají výstavu

Dva měsíce před startem evropského šampionátu ve Francii se finalizuje řada doprovodných aktivit nejen z pohledu pořadatelů, ale také ze strany fotbalové asociace, měst v ČR i dějišti mistrovství.

V novém sídle Fotbalové asociace se byly inspirovat i zástupkyně Evropského parlamentu, europoslankyně Michaela Šojdrová, a Jan Wolf, radní hlavního města Praha. „Moc se mi Síň slávy líbila. Pro člověka, který vnímá hlavně nejznámější postavy tohoto sportu, je to velmi přehledné a informačně bohaté. Jsou zde všechny nejslavnější okamžiky a osobnosti českého a československého fotbalu, spousta zajímavých věcí a detailů jako třeba obrovské kopačky Jana Kollera. Myslím, že hlavně pro mládež je to skvělá inspirace a podívaná,“ řekla Šojdrová 

Podobná výstava by těsně před ME mohla vzniknout i v sídle Evropského parlamentu, kde se díky Klubu přátel Josefa Masopusta může objevit i Zlatý míč legendárního fotbalisty. 

„V letošním roce se spojuje několik fotbalových událostí. Mistrovství Evropy, výročí zisku titulu mistrů Evropy. Chtěli bychom v současné napjaté době zvýraznit společenskou roli fotbalu, a proto uvažuji o zviditelnění v Evropském parlamentu. Věřím, že kolegové to budou také podporovat,“ dodala Šojdrová.