6. 5. 2015

Z Komise futsalu FAČR odstoupil Milan Vich

Na začátku nového týdne obdržely kluby nejvyšší soutěže informaci, že ze své funkce předsedy Grémia klubů Chance futsal ligy odstoupil Milan Vich, který byl to této pozice zvolen ligovými celky na Valné hromadě v roce 2013.

Milan Vich zastával funkci předsedy Grémia klubů 1. ligy, která je souběžná s postem 3. místopředsedy Svazu futsalu. Tato pozice se s odstoupením zvoleného funkcionáře nesetkává poprvé. V minulém funkčním období ji obdobně opustil bývalý reprezentant Tomáš Sluka a právě Milan Vich nastoupil na jeho pozici na základě hlasování klubů ještě během předchozího mandátní období (2010 - 2013). V průběhu Valné hromady na jaře 2013 byl zvolen 12 ligovými kluby na tuto funkci na další tříleté období, tedy do roku 2016.

Již před rokem se ze strany klubů objevovaly náznaky nespokojenosti s jeho činností, Milan Vich ale zastával svůj post i nadále. Na březnovém zasedání Grémia klubů Chance futsal ligy byl ze strany klubů vznesen požadavek, aby jeho předseda na červnovém zasedání předložil bilanci své činnosti, na to však již nedojde.

Jak bylo v úvodu uvedeno, Milan Vich v minulých dnech na svůj post rezignoval, přičemž na stole předsedy KF FAČR se téměř současně sešla jeho rezignace i výzva klubů k odstoupení p. Vicha. Ten formálně ve funkci zůstává do 30. 5. 2015, což je den, ke kterému svou abdikaci podal.

Úkolem klubů teď bude najít ve svých řadách osobu, která odstoupivšího nahradí v čele Grémia a bude kluby zastupovat na jednáních Komise futsalu FAČR. Tento mandát bude platný do příští Valné hromady Svazu futsalu, která náš sport čeká na jaře roku 2016.

Nově ustavený předseda Grémia klubů nejvyšší soutěže by měl poprvé zasedání tohoto orgánu řídit již 6. 6. 2015, kdy se koná „losovací“ Grémium 1. ligy.

A jaké bylo samotné vyjádření dnes již bývalého předsedy Grémia 1. ligy? „Malý fotbal, potažmo futsal, byl vždy můj nejoblíbenější sport. Moc mě bavilo ho hrát a i se o něj starat. Vydrželo mi to skoro třicet let. Po tuto dobu jsem mu věnoval sedmdesát procent své kapacity a energie. V poslední době však už pro mne nebyl tak sexy, jako moje práce, nebo i další koníčky. Nikdy jsem z něho neměl ani korunu,“  zdůraznil ve svém vyjádření Milan Vich.

„Vždy jsem tuto svou zálibu musel dotovat, jak časem, tak financemi a to i na úkor mých nejbližších. V poslední době ještě v rámci svého zaměstnání jsem musel často vyjet do zahraničí a tyto cesty budou častější a častější. Takže jsem své funkci opravdu nemohl dávat sto procent, jak bych chtěl, a tak musím dát za pravdu některým klubům, že se mnou nebyly spokojeny,“ připomněl Vich vlnu nevole z řad některých klubů a pokračoval: „A taky ta současná atmosféra mezi kluby první ligy a některé skutečnosti v závěru soutěže urychlily mé rozhodnutí rezignovat na svou funkci. Přeji všem futsalistům, ať se jim daří nejen ve futsalu, a hlavně pevné zdraví. A futsalu přeji, ať je a zůstane čistý. To je jeho největší devíza oproti ostatním sportům.“

„Milanovi za odvedenou práci pro futsal děkuji, jeho rezignaci musíme brát jako fakt. Nyní nás čeká společně s Grémiem CHANCE futsal ligy vybrat jeho zástupce a společně s ním pokračovat a dále posouvat produkt CHANCE futsal ligy,“ řekl předseda Komise futsalu Otakar Mestek.