6. 10. 2021

Vyjádření FAČR k nepravdivým informacím deníku Sport

Fotbalová asociace České republiky se ohrazuje proti jednoznačně nepravdivému, a tedy i zavádějícímu, článku deníku Sport a serveru iSport.cz ohledně dohody mezi FAČR a SK Slavia Praha o neúčasti tří hráčů pražského klubu na probíhajícím srazu české reprezentace.

Žádná dohoda mezi FAČR a SK Slavia Praha neexistuje a FAČR nerozumí podobnému stylu novinářské práce, který zmíněné médium v článku s původním názvem „Tři slávisté mimo repre. Bořila prý čeká operace, FAČR se s klubem dohodl“ předvedlo.

Všichni hráči – tj. Jan Bořil, Lukáš Masopust a Petr Ševčík – absolvovali během pondělí lékařská vyšetření, která jejich účast na akci národního týmu jednoznačně vyloučila.

Tímto způsobem také FAČR nucené vyřazení zraněných hráčů zveřejnila v oficiální tiskové zprávě. SK Slavia Praha během úterý navíc jednotlivá zranění hráčů specifikovala.

Vedení FAČR i zástupci české reprezentace chtějí vyjádřit podporu Janu Bořilovi, který bude muset podstoupit operaci a absolvovat několikaměsíční rekonvalescenci. Zároveň chtějí popřát brzké uzdravení Lukáši Masopustovi a Petru Ševčíkovi.