9. 5. 2016

VIDEO, FOTO: Ceny dr. Jíry 2016: Cipro, Rinnerová-Poláčková a Sahula

Jako každoročně i letos předala FAČR ceny dr. Václava Jíry. Tři hlavní si odnesli František Cipro, Jaroslava Rinnerová-Poláčková a František Sahula.

Ceny Dr. Václava Jíry za rok 2016 - laureáti

JUDr. František Cipro

Narozen:   13. 4. 1947
V minulosti byl vynikajícím prvoligovým hráčem, který největší část své kariéry spojil se Slavií Praha. V lize nastoupil za Slavii k 232 utkáním a vstřelil 41 branek.
Po skončení aktivní hráčské kariéry se stal trenérem. Hned na jedné z prvních trenérských pozic si připsal úspěch, když dokázal v sezóně 1988/89 dovést Zbrojovku Brno z druhé ligy zpět do nejvyšší soutěže.Tým poté trénoval ještě jednu sezónu a poté odešel trénovat na Kypr klub AEL Limassol.
Po dvou letech se vrátil do České republiky a převzal tým Chmel Blšany. Největších úspěchů však dosáhl se Slavií Praha. V létě 1995 vystřídal na postu hlavního trenéra Slavie Miroslava Beránka a dovedl klub v sezóně 1995/96 k mistrovskému titulu. Navíc na jaře 1996 klub pod jeho vedením došel až do semifinále poháru UEFA, když dokázal vyřadit například AS Řím. V semifinále podlehla Slavia Girondins Bordeaux.
O rok později odešel trénovat rakouský tým Tirol Innsbruck. Do Slavie se poté vrátil ještě na sezónu 1999/2000. V dalších letech působil na postu hlavního trenéra v dalších českých prvoligových klubech - v Teplicích, Plzni a Českých Budějovicích.
V roce 1997 byl vyhlášen Trenérem roku v ČR.

Jaroslava Rinnerová-Poláčková

Narozena:  28. 10. 1955
Pochází z Nové Vsi pod Pleší, kde začínaly její první fotbalové krůčky. Ve 14ti letech přišla na nábor pražské Slavie. Téměř okamžitě se stala součástí prvního týmu a pod taktovkou úspěšného trenéra Vildy Marzina začala sbírat ligové tituly v podobě vítězství v turnajích O srdce Mladého světa. Stala se tak jednou z nejúspěšnějších fotbalistek Československa v 70. a 80. letech.
Po krátkém angažmá ve Spartě zamířila do Itálie, kde strávila 5 sezón v dresu AC Milán. Díky tehdejším politickým poměrům však byla bohužel po tomto přestupu do zahraničí vyřazena z reprezentačního týmu Československa a přišla tak o možnost startovat na prvním neoficiálním mistrovství světa v Číně.
Po návratu z Itálie odehrála za Slavii Praha ještě 2 roky, poté ukončila hráčskou kariéru, během níž získala osm mistrovských titulů se Slavií a dva se Spartou a dvakrát byla vicemistryní v Itálii, a začala se věnovat podnikání.
V roce 2003 se však rozhodla svému milovanému klubu pomoci i mimo hřiště a stala se manažerkou týmu. V této roli byla hned u dvou titulů v roce 2003 a 2004, zároveň poprvé okusila evropské poháry UEFA Women’s Cup. Na další tituly si musela počkat 9 let, kdy se slávistkám podařilo získat double a po letech opět zasáhnout do bojů v soutěžích UEFA, nově již v Champions league.
V loňské sezóně Slavia obhájila titul Mistryň ČR. V Champions league se probojovala až do čtvrtfinále, kde v březnu narazila na dvojnásobného vítěze této soutěže, francouzský Olympique Lyon. Ten už byl podle očekávání nad síly slavistek. Především díky skvělé práci Poly Rinnerové se rok 2015 stal v novodobé historii nejen Slavie, ale i celého českého ženského fotbalu, rokem nejúspěšnějším.

František Sahula

Narozen 14. 1. 1945
Původním povoláním byl učitel s aprobací český jazyk a tělocvik. Fotbal hrál dvacet let za Vlašim, kde stále bydlí. V roce 1979 se stal předsedou vlašimského klubu a ve funkci působil šest let. Zároveň poprvé okusil i práci na svazové úrovni – byl tři roky členem disciplinární komise svazu, a to až do roku 1983.
Pak už se stal profesionálním funkcionářem, pracovníkem fotbalového svazu. Do jeho služeb vstoupil 1. října 1983 a končil 30. září 2009, tedy po šestadvaceti létech. Patřil tak ke služebně nejstarším pracovníkům.
Postupně byl sekretářem fotbalu na svazu, v roce 1990 se na tři roky stal sekretářem ligové komise ČMFS a další dva roky vykonával funkci předsedy ligové komise.
Od roku 1995 do konce září 2009 byl vedoucím organizačního oddělení a později ředitelem oddělení logistiky fotbalového svazu. V těchto pozicích se významně podílel na organizaci řady fotbalových mezistátních zápasů a dalších fotbalových akcí, které fotbalový svaz zajišťoval. Po jmenování Rudolfa Řepky do funkce generálního sekretáře byl do roku 2009 jeho zástupcem.
Kromě toho býval v letech 1985 až 1989 technickým vedoucím reprezentace žen a v letech 1990 až 1993 a 1996 až 1998 technickým vedoucím reprezentace Československa a České republiky do 21 let.
Po odchodu ze Strahova nadále uplatňuje své bohaté zkušenosti při pomoci Pražskému fotbalovému svazu.


Ceny Dr. Václava Jíry za rok 2016 - plakety 

Pražský fotbalový svaz

Jiří Blažek
V letech 1983 až 1997 vykonával funkci vedoucího A dorostu ve fotbalovém klubu FK Dukla Praha a.s. a byl tak jedním z těch, kteří udržovali jméno slavného klubu na fotbalové mapě. V roce 1998 stál u zrodu občanského sdružení FK Dukla Praha, které působilo jako pokračovatel Dukly na Julisce. V roce 2007 byl velmi aktivní při vzniku profesionálního klubu a od roku 2007 do 2014 vykonával funkci vedoucího A mužstva ve druhé a později v první lize. V současnosti je předsedou spolku Fotbalového klubu Dukla Praha a je místopředsedou dozorčí rady FK Dukla Praha a.s. 

Antonín Mol
Svůj život zasvětil pražskému fotbalu a výchově mládeže, pod jeho vedením vyrůstali fotbalisté pro druhou ligu, ČFL i  divize. Byl i trenérem dospělých. Působil ve Spartě Krč, Tempu Praha, Gordiku Kačerov a nyní, kdy mu v prosinci bude pětasedmdesát, je činný ve Slovanu Kunratice. Vedle trenérských aktivit býval i sekretářem mládeže i celého klubu. 

Ing. Karel Tůma
Je momentálně nejdéle sloužícím funkcionářem FK Meteor Praha VIII, který nominaci předkládá. Pan Tůma, který vloni v říjnu oslavil 55. narozeniny, přišel do Meteoru v roce 1982, začal pracovat ve výboru a stal se vedoucím družstva žáků. Za čtyřiatřicet let působení v Libni prošel téměř všemi funkcemi. Nejvíce si ho ale příznivci fotbalu spojují s organizováním turnajů mládeže i dospělých. V současnosti je členem výboru fotbalového klubu, zastává funkci hlasatele a vede kroniku třetího nejstaršího klubu v Praze.

Středočeský krajský fotbalový svaz

Václav Hrachovina
S fotbalem začal ve dvanácti v rakovnickém SK, kterému byl věrný po celou kariéru. Od roku 1951 působil plných dvacet let v A mužstvu dospělých, z toho patnáct let nosil kapitánskou pásku. Nikdy nebyl vyloučen, byl fotbalovým gentlemanem a příkladem pro generace hráčů. Ve svém klubu býval trenérem a působil i řadě dalších funkcí. Na okresním fotbalovém svazu pracoval v komisi mládeže a v trenérské radě, kde je nyní čestným členem. V únoru oslavil 83. narozeniny a stále se podílí na organizačním zajištění mládežnických akcí pořádaných okresním fotbalovým svazem. 

Mgr. Luboš Novák
Jedenasedmdesátiletý pan Novák začínal v šedesátých letech jako trenér a vedoucí mládežnických družstev v Líbeznici, kde žije. V letech 1970 až 2002 býval členem výboru klubu v Líbeznici, kde trénoval mužský tým šest let až do roku 2002, kdy se stal předsedou Okresního fotbalového svazu Praha-východ. V roce 2010 přešel do funkce sekretáře téhož svazu, kde působí dosud. Kromě toho byl i v letech 2006 až 2010 členem Výkonného výboru Středočeského krajského fotbalového svazu. 

Ivo Ottomanský
Více než sedm desítek let žije fotbalem. Od pěti let hrál za žáky Loučeně, později i za A mužstvo. Vystřídal několik klubů od okresní úrovně po Mladou Boleslav, postupující tehdy do druhé ligy. Jeho pečlivě vedená statistika čítá 1308 utkání a 832 vstřelených branek! Od roku 1985 se nepřetržitě věnuje práci s mládeží, je dlouholetým členem výboru fotbalového klubu v Loučeni, posledních deset let jeho předsedou a jedním z pilířů zabezpečujících chod jednoho z nejstarších fotbalových klubů v Čechách. V únoru oslavil osmdesátku. Gratulujeme!

Jihočeský krajský fotbalový svaz

Jiří Pavlík
Dlouholetý hráč a oddílový a svazový funkcionář. Už v osmnácti zahájil dnes šestašedesátiletý Jiří Pavlík funkcionářskou kariéru v TJ Dub, o rok později pomáhal založit oddíl fotbalu v Záblatí, kde působil jako hráč  a následně v roli funkcionáře. V Záblatí je dosud historicky nejlepším střelcem – za deset let dokázal nastřílet 243 gólů! Od roku 2003 je až dosud předsedou v Záblatí. Aktivně pracuje i na úrovni okresního fotbalového svazu v Prachaticích. Například už je více než dvacet let předsedou disciplinární komise okresního svazu a je také členem výkonného výboru OFS Prachatice, který pana Pavlíka na ocenění nominoval.

Vratislav Peklo
Dlouholetý obětavý funkcionář mládeže na oddílové, okresní a krajské úrovni. Život spojil s mládežnickou kopanou v oddíle TJ Hradiště, kde dlouhá léta trénuje několik kategorií přípravek a mladších žáků. V OFS Písek je členem výkonného výboru a zároveň více než dvacet let předsedou komise mládeže a trenérské komise. Má velkou zásluhu na zvýšení kvality fotbalové mládeže a úrovně trenérů v píseckém okrese.

Jan Petrů
Zakladatel fotbalového klubu v Radeníně-Kozmicích. Je jeho velkou zásluhou, že je fotbal v této obci stále velmi aktivní. Zároveň je i aktivním funkcionářem v sousedním FC Chýnov, kde dlouhodobě zastává funkci sekretáře oddílu. V obou zmíněných klubech podporuje fotbal i finančně prostřednictvím své stavební firmy. Před týdnem oslavil devětašedesáté narozeniny, gratulujeme!

Plzeňský krajský fotbalový svaz

Jaromír Beran
Od roku 1971byl členem TJ Vodní stavby Plzeň, kde v osmdesátých letech dělal sekretáře a do roku 2010 byl i po pět let předsedou. Funkcionařil i na krajské úrovni, od roku 1974 býval členem komise mládeže na západočeském krajském svazu, a ještě dnes, kdy je mu jednasedmdesát let, je členem Sportovně technické komise Plzeňského krajského svazu. Do roku 1982 byl deset let aktivním rozhodčím, v letech 2007 až 2011 delegátem krajského svazu. Šest let, až do roku 1984 býval i sekretářem okresního fotbalového svazu Plzeň Město.

Jan Jiřík
Hrával za SKP Okula Nýrsko a po skončení hráčské kariéry vykročil na dráhu úspěšného rozhodčího. Dlouhá léta řídil druhou ligu, dostal se i na listinu rozhodčích nejvyšší soutěže. Po skončení kariéry rozhodčího se stal delegátem svazu. Zapojil se do práce komise rozhodčích OFS Klatovy, Plzeňského krajského svazu. Jako úspěšný podnikatel se výrazným způsobem podílel na chodu fotbalového klubu v Nýrsku. Fotbal je jeho celoživotní láskou a zůstává jí i v jeho 77 letech.

František Sudík
Bývalý ligový fotbalista Škody Plzeň, nasbíral 229. Ligových startů, stal se vítězem českého i československého poháru a zahrál si i PVP proti Bayernu Mnichov. Dlouholetou kariéru hráče ukončil v pětačtyřiceti létech  v krajské soutěži jako hrající trenér. Pak byl trenérem mládežnických družstev Škody, nyní Viktorie Plzeň a trénuje stále, nyní na okresní úrovni. Obětavostí, zápalem a smyslem pro Fair play byl znám jako hráč i trenér, byl a je příkladem pro generace fotbalistů.

Karlovarský krajský fotbalový svaz

Petr Jankovský
V sobotu oslaví pětašedesáté narozeniny, hrával v žákovských družstvech Slavie Praha, ve dvanácti se přestěhoval do Karlových Varů a spojil život s tamním fotbalem. Hrával za místní Slavii, kde prošel všemi kategoriemi a v týmu mužů okusil i třetí ligu. Ve třiceti přestoupil do Lokomotivy, kde se hned stal trenérem týmu mužů, které přivedl z okresního do krajského přeboru. Po patnácti letech přešel do pozice funkcionáře, konkrétně je již dvacet let je již dvacet let předsedou Lokomotivy.  

Ing. Vladimír Sedláček
Letos pětapadesátiletý pan Sedláček začínal s fotbalem v žácích SK Rudné doly Jeseník, pak se věnoval sjezdovému lyžování, ale v roce 1995 se k fotbalu vrátil a sedm let byl trenérem mládežnických družstev v Mariánských Lázních. Odtud zamířil do SK Dolní Rychnov, kde třináct let vede družstva nejrůznějších věkových kategorií, momentálně ty nejmladší z přípravky. Deset let je zároveň i správcem hřiště v Dolním Rychnově, členem výkonného výboru SK v Dolním Rychnově a ještě stíhá členství v STK Okresního fotbalového svazu v Sokolově.

Jan Šprincl
Fotbal hrával za Sokol Slavonice, ale významná je především jeho dráha funkcionářská a trenérská. Těmto činnostem zasvětil druhou polovinu života. Od roku 1984 až dosud je trenérem v Sokole Lázně Kynžvart, kde postupně působil u všech věkových kategorií. Od roku 1988 v souběhu s trénováním vykonává i úřad sekretáře oddílu Sokol Lázně Kynžvart.

Ústecký krajský fotbalový svaz

František Hrdlička (in Memoriam)
Pan Hrdlička byl fotbalový funkcionář, ředitel FK Teplice a zastával rovněž funkci ve Výkonném výboru FAČR. Býval funkcionářem Bystřan, v roce 1993 se chopil nelehkého úkolu zachránit fotbalové Teplice před úpadkem. Tým se postupně dostal ze třetí nejvyšší soutěže do první ligy, byl ekonomicky stabilizovaný a hrál i evropské poháry. Ligového titulu se František Hrdlička nedočkal, největším úspěchem bylo druhé místo v roce 1999 a dvě výhry v národním poháru v letech 2003 a 2009. Do klubu přivedl hlavního sponzora sklárnu Sklo Union, později AGC, s jeho pomocí byla realizována rekonstrukce stadionu, na kterém pak hrála i česká reprezentace. Pan Hrdlička byl ikonou fotbalu v Ústeckém kraji a podílel se na rozvoji místního fotbalového prostředí. Letos by se dožil šedesáti let. Čest jeho památce.

Václav Mládek
Bývalý vynikající československý reprezentant v atletice se věnoval přes dvacet let fotbalové činnosti v klubu Lovochemie (dnes ASK) Lovosice. Býval zde dlouhodobě předsedou oddílu a se věnoval trénování. Později působil v SK Hrobce a v klubu Český Lev Neštěmice ve funkcionářských rolích. Po několik desítek let je až dosud členem sportovně technické komise OFS Litoměřice.

Jindřich Zedník
Je odchovancem fotbalu v TJ Sokol Krásný Dvůr, za který hrával od žáčků po dospělé. Po skončení kariéry se stal funkcionářem a od roku 1988 je předsedou TJ Krásný Dvůr. Působí i na úrovni okresu, od roku 1992 je členem Výkonného výboru OFS Louny, v posledních třech volebních obdobích je místopředsedou svazu. Od roku 1996 je členem Výkonného výboru okresního svazu ČSTV, dnes Lounské sportovní unie, kde se stal vloni předsedou. Kromě toho je aktivním trenérem přípravek a je zapojen do práce s okresními výběry U11 a U12.

Liberecký krajský fotbalový svaz

Karel Fischer
V lednu oslavil pětašedesáté narozeniny, je dlouholetým spolehlivým a pracovitým funkcionářem OFS Česká Lípa a Libereckého KFS, dříve severočeské oblasti ČMFS. Fotbal hrával v České Lípě za mládež Lokomotivy, pak přešel do SPOZY (Později Vagónky). Od šestadvaceti let byl po dvacet let rozhodčím okresu Česká Lípa a bývalého Severočeského kraje. Pak se stal delegátem a tuto funkci zastával i na úrovni první a druhé ligy. Je i krajským a okresním lektorem Pravidel fotbalu, po jedenáct let zastával funkci předsedy disciplinární komise OFS, býval léta místopředsedou výkonného výboru OFS Česká Lípa a nyní je předsedou tohoto orgánu.

Zbyněk Kotrman
V současnosti je členem STK Libereckého krajského fotbalového svazu. Jeho hráčská,  trenérská a funkcionářská kariéra je dlouhá a rozmanitá. Začínal hrát v mládeži Mnichova Hradiště, po vojně v RH Cheb přestoupil do Turnova, kde hrával více než deset let druhou a třetí ligu. Později oblékal dres v nižších soutěžích v Železném Brodu, Sedmihorkách a v Doubravě. Pak se stal trenérem a působil v Semilech, v Mírové, v Mnichově Hradišti  a v Turnov, kde v devadesátých letech byl i sekretářem klubu.

František Mihálik
V současnosti je pětasedmdesátiletý pan Mihálik místopředsedou disciplinární komise Libereckého KFS. Hrával v mládežnických letech na Slovensku, v roce 1959 narukoval do Dukly Jičín a v regionu už zůstal. Hrál za FC Lomnice nad Popelkou a SK Libuň, od roku 1972 trénoval postupně Lomnici nad Popelkou, Železnici, Stružec a Novou Paku. Dvacet let je ve funkci místopředsedy FC Lomnice nad Popelkou.

Královéhradecký krajský fotbalový svaz

Juraj Alexejev
Za rok oslaví osmdesát let a stále je aktivní. Fotbal hrával jako žáček v Ústí nad Orlicí, v dorosteneckém věku v Čáslavi, později si přidal i atletiku a basketbal. Po ukončení sportování se vrhl na funkcionářskou dráhu, konkrétně byl několik funkčních období členem výkonného výboru FK Trutnov a spolupracoval i s OFS Trutnov. Více než čtvrtstoletí je kronikářem trutnovského fotbalu, stejnou dobu působí s mikrofonem na utkáních FK a MFK Trutnov v divizi, předtím i v ČFL.

Milan Charvát
Život spojil s klubem 1. FC Rokytnice v Orlických horách, kde hrál fotbal a později pracoval ve výboru fotbalového klubu, ve kterém zároveň dlouhodobě zpracovává kroniku. Téměř třicet let je členem sportovně-technické komise při výkonném výboru OFS Rychnov nad Kněžnou. Je držitelem Čestného uznání a Čestného odznaku od České unie sportu.

Milan Kynos
Příští měsíc oslaví sedmasedmdesáté narozeniny, je dlouholetým členem SK Třebechovice pod Orebem, kde hrál, působil v roli trenéra a funkcionařil. Mimo jiné se významně zasloužil o vybudování a současnou podobu krásného areálu Bor a dalších sportovišť ve městě. Bývaly doby, kdy v tomto městě hrál první ligu i Spartak Hradec Králové, kde Milan Kynos hrával v letech 1965 až 1971. Přes 50 let je fotbalovým funkcionářem, dlouhá léta předsedou celého SK Třebechovice.

Pardubický krajský fotbalový svaz

Ing Jan Kabrhel
Okresní fotbalový svaz Svitavy navrhl na vyznamenání pana Kabrhela, který je dlouholetým spolehlivým funkcionářem TJ Sokol Dolní Újezd. V klubu je bezmála čtyřicet let sekretářem, zastával zde i roli trenéra. Spolupracuje i na úrovni kraje, býval členem výkonného výboru Pardubického KFS, kde předsedal sportovně-technické komisi, jejímž členem je dosud.

Vladimír Pecháček
Tento týden v pátek oslaví krásné sedmdesáté narozeniny pan Pecháček, hráč a později mnohostranný funkcionář fotbalu v Ústí nad Orlicí. Působil jako vedoucí žákovských a mládežnických družstev, pak i třicet let byl vedoucím týmu dospělých. V letech 1993 až 1996 byl předsedou TJ Jiskra, dosud je jeho místopředsedou. Podílel se na rozsáhlé rekonstrukci stadionu Jiskry a na chodu klubu se podílí i sponzorsky.

Milan Popilka
Osmašedesátiletý pan Popilka patří do armády mužů, kteří spojili celý život s jedním malým klubem a věnují mu čas a energii. V tomto případě jde o TJ Jaroslav, kde se podílel na vybudování hřiště v roce 1968, následně byl sedmadvacet let členem výkonného výboru a trenérem starších žáků. Od roku 1998 je až dosud předsedou TJ Jaroslav.

Krajský fotbalový svaz Vysočina

Jan Bulant
Celý život zasvětil sportu, především jako trenér fotbalu a funkcionář. Fotbal hrával za Spartak Jihlava, za Dačice a TJ Podyjí Černíč. V posledně jmenovaném klubu býval trenérem různých věkových kategorií, jednatelem i předsedou. Zasloužil se velkou měrou o přebudování části sportovního areálu v Černíči. Kromě toho je předsedou revizní komise OFS Jihlava a zároveň i členem revizní komise Jihlavské unie sportů.

Václav Hrkal
S fotbalem začínal v Třeboni, hrával v dorostu českobudějovické IGLY dorosteneckou ligu, po vojně v Táboře a v Jincích zamířil do Třeboně. Divizi si zahrál v Pelhřimově, třetí ligu ve Vlašimi a zkusil si i druhou ligu v Dynamu České Budějovice. Pak se dal na trénování, divizní muže vedl v Pelhřimově, tak pak i ligové dorostence a žáky. Zkusil i roli rozhodčího v okresních soutěžích. Stál u zrodu výběrů OFS na v žákovských kategoriích. Od roku 2000 je delegátem na krajské úrovni, čtyři roky byl i delegátem v soutěžích na Moravě. Od roku 2002 je místopředsedou OFS Pelhřimov, členem a předsedou disciplinární komise OFS a šest let působí v disciplinární komisi kraje.

Karel Starý
Klubem, se kterým spojil svůj život, je TJ TATRAN Ždírec nad Doubravou . Tam hrával fotbal, ale i hokej… Pak se aktivně věnoval práci pro klub, byl trenérem mládeže i dospělých, členem výboru. Dlouhá léta býval předsedou a za jeho působení byl dobudován a rozšířen sportovní areál ve Ždírci. Mužstvo dospělých dosáhlo historického úspěchu, postupu do divize. Ze zdravotních důvodů musel před necelými deseti léty ukončit práci funkcionáře, ale stále se zapojuje v roli pořadatele i při údržbě areálu.

Jihomoravský krajský fotbalový svaz

Ladislav Kundelius
Jde o dlouholetého funkcionáře v oddíle v Řícmanicích. Pracoval či pracuje v odborných komisích (STK, komise rozhodčích) OFS Brno. Od roku 1996 s malou přestávkou až dosud je členem výkonného výboru a předsedou komise rozhodčích OFS Brno. Pod jeho vedením vyrostli rozhodčí pro nejvyšší soutěž, například Zelinka, Pelikán nebo Marek. Pak Kundelius byl v letech 1968 až 1996 rozhodčím i na nejvyšší úrovni, později pak delegátem pro ligu, nyní v této funkci působí v MSFL a v divizi.

Jan Novák
Okresní fotbalový svaz ve Znojmě nominoval pana Nováka, který se může pochlubit tím, že je funkcionářem OFS od roku 1970, když tehdy začínal, bylo mu třiatřicet let. V současnosti je stále aktivním členem disciplinární komise OFS. Pracoval v oddíle kopané v Únanově, kde působil jako vedoucí mužstva a člen výboru.

Jaroslav Půček
V lednu oslavil sedmdesátiny dlouholetý funkcionář oddílu TJ MCV Brno, bývalý rozhodčí a delegát svazu. Je dlouholetým funkcionářem Městského fotbalového svazu v Brně, kde působil jako člen výkonného výboru a nyní je členem revizní komise. Aktivně se podílí na výchově a přípravě mládežnických výběrů Městského FS v Brně, spolupracuje s komisí mládeže.

Olomoucký krajský fotbalový svaz

Mgr. Stanislav Kaláb
Hrával fotbal především na Moravské železárny Olomouc, končil v TJ Hlubočky, kde začal svoji funkcionářskou kariéru. Od roku 1989 byl deset let rozhodčíma později delegátem na okresní úrovni a současně předsedou klubu Sokol Slavonín. V roce 1999 byl zvolen předsedou OFS Olomouc a tuto funkci zastává dosud. K tomu je navíc od roku 2013 i předsedou Krajského fotbalového svazu Olomouc, kde předtím byl téměř deset let ve výkonném výboru. Za jeho působení se výrazně zlepšila práce v obou svazech i práce odborných komisí. Pan Kaláb slaví právě dnes pětašedesáté narozeniny. Gratulujeme!

Jindřich Máčala
Dnes jedenasedmdesátiletý pan Máčala hrával aktivně fotbal až do svých padesáti let, za Mohelnici a v Přerově. Tam se pak stal na čtyři roky trenérem, nejprve mládeže a potom dospělých. Od roku 2000 do současnosti je předsedou disciplinární komise OFS Přerov a zároveň od roku 2011 dosud pracuje v disciplinární komisi Olomouckého Krajského fotbalového svazu. Na ocenění byl nominován OFS Přerov.

Ing. Ludvík Žák
Dlouholetý funkcionář na úrovni OFS, kde býval místopředsedou i předsedou, ale i předsedou sportovně technické komise. Pracuje i na kraji, jako člen a místopředseda výkonného výboru krajského svazu. Okusil i práci člena komise rozhodčích a člena STK Řídící komise pro Moravu. Býval i rozhodčím od MSFL a divize po první ligu. Navržen byl OFS Šumperk.

Moravskoslezský krajský fotbalový svaz

Evžen Gurban
Je dlouholetým aktivním funkcionářem ve fotbalovém  a sportovním prostředí. Fotbal hrával a od roku 1976 měl řadu funkcí ve fotbale. Od roku 1999 až dosud je předsedou fotbalového oddílu TJ Sokol Stará Ves u Rýmařova. Má mimo jiné velkou zásluhu na na dobrém zázemí fotbalového areálu tohoto oddílu. Zároveň je předsedou revizní komise OFS Bruntál a předsedou revizní komise regionálního sdružení ČUS v Bruntále. Po dvě volební období byl i členem revizní komise krajské organizace ČUS v Ostravě.

Ivo Pavlínek
Život spojil s TJ Baník Radvanice, kde býval dlouhá léta hráčem a později funkcionářem. Svojí dlouholetou prací  pro Městský fotbalový svaz v Ostravě se zasloužil o rozvoj fotbalu ve městě i v Moravskoslezském regionu. Letos oslaví dvaaosmdesáté narozeniny, na ocenění jej navrhl Městský FS Ostrava.

Ing. Vladislav Varmuža
Prakticky polovinu svého života, letos mu bude dvaašedesát let, věnuje pan Varmuža práci s těmi nemladšími adepty fotbalu. V roli trenéra působil jednak v TJ Odry a pak také v klubu Fotbal Fulnek. Za tři desetiletý přivedl k fotbalu několik generací hráčů. Na vyznamenání jej navrhl OFS Jičín.

Zlínský krajský fotbalový svaz

Zdeněk Borýsek
Jedenasedmdesátiletý pan Borýsek je dlouholetým trenérem mládeže ve fotbalovém klubu ve Zlíně. Během své bohaté trenérské činnosti působil u všech věkových kategorií družstev mládeže. V současné době působí jako trenér u přípravek FC Fastav Zlín.

Pavel Dolák
Bez něho by asi fotbal v Loukově nemohl existovat. Pětapadesátiletý pan Dolák se dlouhodobě velmi aktivně věnuje nejmladším kategoriím v TJ Loukov na okrese Kroměříž. Má výrazný podíl na tom, že i tak malý klub má základnu v kategoriích přípravek.

Pavel Drozd
Letos v září oslaví sedmdesáté narozeniny a stále se věnuje práci s nejmladšími adepty fotbalu v Rožnově pod Radhoštěm, kde si udělal vynikající jméno díky obětavé a dlouholeté práci s nejmladšími šesti až osmiletými žáčky. Za ta léta vychoval řadu fotbalistů, někteří vyrostli i pro ligu. Byl i členem výkonného výboru OFS Vsetín, kde zastával funkci předsedy komise mládeže.