15. 1. 2021

V Ondrášovka Cupu byly rozlosovány finálové turnaje kategorií U8 a U9

Ondrášovka Cup byl v předchozí sezóně jednou z mála soutěží, které se v červnu po uvolnění opatření kvůli pandemii koronaviru podařilo dohrát. 

Los 9. ročníku kategorií U8 a U9 v sídle FAČR v Praze na Strahově určil nejmenším fotbalistům složení základních skupin finálových turnajů. 

Oficiální Pohár mládeže FAČR kategorií U8 – U13 odstartoval na začátku září loňského roku do devátého ročníku premiérovým Superpohárem, v němž se utkali celkoví vítězové ze Sparty Praha s výběrem mezikrajských výběrů FAČR.

„Měli jsme velkou radost, že se nám za přísných hygienických opatření podařilo odehrát v Komárově nedaleko Hořovic poprvé v historii soutěže Ondrášovka Superpohár, kterým jsme otevřeli v pořadí už devátý ročník soutěže. Během září a října jsme zvládli dokončit obě nejmladší kategorie a doufáme, že se situace co nejdříve zlepší a podaří se nám na jaře dohrát i zbývající kvalifikace ve věkových kategoriích U10, U11, U12 a U13,“ popsal aktuální situaci kolem Ondrášovka Cupu manažer projektu Petr Lacina.  

 

V sídle FAČR v Praze na Strahově se v těchto dnech uskutečnilo rozlosování finálových turnajů nejmladších skupin U8 a U9.

„Jsme velcí optimisté a věříme že nás koronavirus brzy opustí. Sport mládeže je bohužel pandemií velice postižen. Přáli bychom dětem, aby se co nejrychleji vrátily ke sportu, protože právě pohyb posiluje jejich zdraví. Ondrášovka Cup má skvělý organizační tým, který dělá maximum proto, aby turnaje byly plnohodnotné a vydařené i v této složité době a my jsme připraveni finálové turnaje a zdárný průběh celého poháru i nadále podporovat,“ uvedl u příležitosti losování dohrávky nejmladších kategorií Daniel Buryš, generální ředitel Kofoly ČeskoSlovensko, která minerální vodu Ondrášovka získala loni do svého portfolia. 

Losování se zúčastnil herec, režisér, bavič, fotbalista a dlouholetý patron Ondrášovka Cupu Jakub Kohák, ale i reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, který se svým týmem postoupil na EURO 2021 i do nejvyšší úrovně Ligy národů. „Věřím, že Ondrášovka Cup proběhne i letos bez problémů. Když jsem byl loni na jednom z finálových turnajů, atmosféra mě strašně bavila a jestli budu mít možnost, tak přijedu povzbudit všechny hráče i letos.“


Ondrášovka Cup a jeho všichni účastníci určitě budou fandit českému národnímu týmu vedeným Jaroslavem Šilhavým na EURO 2021 i v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v roce 2022. „Ondrášovka Cupu děkujeme za podporu a budeme si držet palce navzájem,“ dodal Jaroslav Šilhavý.  

Postup do finálového turnaje mají vždy zajištěn obhájci vítězství z předchozího ročníku. V nejmladší kategorii U8 tak nemusel hrát kvalifikaci 1. FK Příbram a v kategorii U9 AC Sparta Praha. Právě fotbalisté Sparty budou obhajovat v Ondrášovka Cupu celkové prvenství ze sezóny 2019/2020. Finálové turnaje kategorií U8 a U9 budou následovat krátce po sobě na přelomu května a června.

Mezi finalisty se kromě tradičních týmů zařadily i menší kluby, které na fotbalové mapě nejsou až tak známé. V U8 se tak mezi 24 finálových účastníků prosadily hned tři menší pražské kluby FC Háje Jižní Město, Sokol Stodůlky a Spartak Kbely. Z východních Čech zamířil mezi elitu Spartak Choceň.

 

Pozoruhodný je velký vzestup Sparty Brno, ŽĎASu Žďár nad Sázavou a Slovanu Velvary. Tyto tři kluby budou mít své týmy ve finálových turnajích v obou kategoriích U8 i U9. Do finálových klání se v „devítkách“ dokázaly dostat z menších klubů také 1. FC Poruba, FC Ivančice, Nové Město nad Metují nebo Viktoria Vestec.

Dějiště finálových turnajů budou určena pořadateli Ondrášovka Cupu v nadcházejících týdnech.  

ROZLOSOVÁNÍ SKUPIN FINÁLOVÝCH TURNAJŮ

Kategorie U8 (1. - 2. 5. 2021, Znojmo)

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
1.FK Příbram AC Sparta Praha FK Mladá Boleslav SK Slavia Praha
FC Baník Ostrava FC Sparta Brno FC Zbrojovka Brno SK Olomouc Sigma MŽ
FK Pardubice FC Písek TJ Sokol Stodůlky FC Baník Sokolov
1.SC Znojmo FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou MFK Havířov SK FC Hlučín
FC Táborsko FC Háje Jižní Město FC Slavia Karlovy Vary Spartak Kbely
JFA - České Budějovice 1.SK Prostějov TJ Slovan Velvary FK Sparta Choceň


Kategorie U9 (8. - 9. 5. 2021, Benešov)

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
AC Sparta Praha SK Slavia Praha FK Pardubice 1.FK Příbram
FC Baník Ostrava FC Sparta Brno SK Olomouc Sigma MŽ FC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec CU Bohemians Praha SK Sparta Kolín FK Mladá Boleslav
1.FC Poruba FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou FC Slovácko Akademie MFK Vítkovice
FK Ústí nad Labem FK Motorlet Praha FC Táborsko TJ Viktoria Vestec
FC Ivančice SK Benešov MFK Nové Město nad Metují TJ Slovan Velvary

 

FOTO: Ondrášovka Cup/Josef Štěpán