14. 3. 2023

UEFA nabízí možnost komentovat finále Evropské konferenční ligy

Široká veřejnost dostává unikátní možnost komentovat letošní finále Evropské konferenční ligy. UEFA v polovině dubna uspořádá v Praze školení pro zájemce, z nichž vybere dva komentátory pro fanoušky se zrakovým postižením.

Školení bude probíhat v sídle Fotbalové asociace České republiky v Praze na Strahově, a to v sobotu 15. a neděli 16. dubna 2023.

Přihlásit se může kdokoliv se zájmem o fotbal, žádné předchozí novinářské nebo komentátorské zkušenosti nejsou vyžadovány.

Zájemci pouze musí poslat alespoň šedesátisekundovou audio ukázku z komentování fotbalového zápasu. Technická kvalita ukázky není důležitá, přijaté budou i nahrávky například z mobilní aplikace WhatsApp. Zájemci musí zaslat audio na e-mailovou adresu info@alanmarchsport.com, a to spolu se jménem a kontaktními údaji. Do předmětu je nutné uvést „PRAHA“.

Úspěšní kandidáti dostanou pozvánku na dvoudenní školení, které bude tlumočené do češtiny. Po skončení školení budou vybráni komentátoři finále, které bude 7. června 2023 hostit Praha. Komentář zápasu bude probíhat rovněž v češtině. Všichni účastníci školení dostanou certifikát o absolvování kurzu.