FAČR ve Varšavě tradičně zastupovali předseda Miroslav Pelta s generálním sekretářem Rudolfem Řepkou.

„Německo a Švýcarsko byly na Summit 6 přizvány jako hosté, měly by se účastnit i dalších společných akcí. Lichtenštejnsko se ale naopak loni stalo pevnou součástí našeho uskupení, protože projevilo zájem být jeho stálým členem. V tom je tedy rozdíl mezi těmito třemi asociacemi,“ vysvětlil Řepka.

Kromě nich se u jednacího stolu sešli představitelé polské, slovenské, maďarské a rakouské fotbalové asociace. Ve stejném složení se reprezentanti těchto pěti federací sešli také před třemi lety v Praze. V příštím roce Summit 6 zemí hostí Vaduz, metropole Lichtenštejnska.

Horní řada zleva: Rudolf Řepka (GS FAČR), Jozef Kliment (GS SFZ), Sándor Berzi (viceprezident Maďarského fotbalového svazu), Maciej Sawicki (GS Polského FS), Thomas Hollerer (GS Rakouského FS), Friedrich Curtius (GS Německého FS), Philipp   Patsch (GS Lichtenštejnského FS).
Dolní řada zleva: Miroslav Pelta (předseda FAČR), Jan Kováčik (předseda Slovenského FS), Sándor Csányi (prezident Maďarského FS), Zbigniew Boniek (prezident Polského FS), Leo Windtner (prezident Rakouského FS), Reinhard Grindel (prezident Německého FS), Hugo Quaderer (prezident Lichtenštejnského FS), Alex Miescher (GS Švýcarského FS).

Asociace dnes kromě tradičních témat, která se dotýkala systému výchovy mládeže či vzdělávání trenérů, probíraly zejména úterní rozhodnutí FIFA rozšířit mistrovství světa od roku 2026 na 48 týmů. Dalším z témat byly často diskutované formáty klubových evropských soutěží. „Summit byl jako v minulých letech zase hodně přínosný. Odehrál se v přátelské atmosféře a máme dost námětů do další společné práce,“ dodal Řepka.

Shodly se také v tom, že v dubnových volbách do Výkonného výboru UEFA budou podporovat „své“ zástupce: předsedy polské a německé asociace Zbigniewa Bonieka a Reinharda Grindela. Druhý jmenovaný se podpory dočká také před volbou do Rady FIFA a společně s ním také šéf maďarského svazu Sándor Csányi.