10. 1. 2019

STO: Diskuze, analyzování, plánování. Sportovně technické oddělení se sešlo na prvním letošním semináři

Fotbalová asociace České republiky pro Sportovně technické oddělení uspořádala první setkání v novém roce. Do Špindlerova Mlýna se zkraje ledna sjeli pracovníci Regionálních fotbalových akademií (RFA) i zástupci Krajských fotbalových svazů (KFS).

Na semináři se potkaly všechny úseky Sportovně technického oddělení (STO), které působí v každém regionu České republiky – od východní Moravy až po západ Čech.

„Lidí, kteří v jednotlivých krajích pracují s fotbalovou mládeží, je čím dál víc. Proto se scházíme a komunikujeme či vyhodnocujeme praktiky, které FAČR stanovila, tak, aby efektivita naší vzájemné spolupráce rostla,“ vysvětlil manažer RFA Václav Mrázek.

Vedení STO v čele s ředitelem Jiřím Kotrbou zanalyzovalo spolu se šéftrenéry uplynulé tři roky fungování Regionálních fotbalových akademií a řešilo, jakým směrem se v následujícím období vydat.

„S Petrem Koubou máme určité vnímání fotbalu, jež bychom chtěli do akademií dostat. Zároveň je ale každá akademie jedinečná a my chceme na základě diskuze sjednotit metodiku, vydat se určitým směrem a toho se držet,“ připomněl Karel Poborský, vedoucí úseku talentované mládeže.