8. 9. 2020

Souček, Hložek a Vaclík dostali odložená individuální ocenění

Čeští fotbaloví reprezentanti převzali individuální ocenění, na která kvůli jarní koronavirové přestávce čekali i půl roku. První den reprezentačního srazu přebral Tomáš Souček trofej pro Fotbalistu roku 2019 a Adam Hložek pro Talenta roku 2019. 

Ještě před začátkem srazu pak Tomáš Vaclík dostal odznak Klubu ligových brankářů za 100 vychytaných ligových nul.

O slavnostní vyhlášení ve Vinohradském divadle v Praze sice v březnu přišli, ale aplausu se nakonec přesto Tomáši dočkali. Fotbalistovi roku Součkovi, druhému Tomáši Vaclíkovi, třetímu Vladimíru Daridovi i Talentu roku Adamu Hložkovi zatleskali alespoň jejich spoluhráči z reprezentace.

„Je to pro mě obrovská čest, protože tohle je pro hráče v Česku nejvyšší individuální meta,“ prohlásil Tomáš Souček už v březnu, když byl Fotbalistou roku vyhlášen na dálku.

Zdobené skleněné trofeje převzali i druhý v pořadí Tomáš Vaclík a třetí Vladimír Darida. A také nováček v reprezentaci Adam Hložek! Ten se v březnu stal Talentem roku a nyní konečně ocenění převzal.

„Neskutečné ocenění. Fakt jsem za to strašně rád a absolutně jsem to nečekal,“ uvedl Adam Hložek, když se v březnu o vítězství v anketě dozvěděl.

Ještě před začátkem srazu převzal Tomáš Vaclík odznak Klubu ligových brankářů týdeníku Gól, který se uděluje gólmanům se 100 a více vychytanými ligovými nulami. Aktuálně je v Klubu třiadvacet gólmanů.

„Je to velké číslo. Dřív jsem si ani nepředstavoval, že bych něco takového mohl dokázat. Ale jsem rád, že se mi to povedlo a že můžu být na tom seznamu s dalšími skvělými brankáři,“ poznamenal Tomáš Vaclík.