Dvě branky dal kapitán Tomáš Souček, který ve 40. minutě proměnil penaltu a v 61. minutě se trefil po rohu. Pojistku přidal v 71. minutě střídající Josef Hušbauer.

Superpohár před dvěma lety obnovil tradici společných československých fotbalových soutěží, které se v roce 1993 rozdělily po rozpadu federace. Zlín v roce 2017 porazil Slovan Bratislava po penaltovém rozstřelu. Vloni se Superpohár mezi Slovanem a Slavií z bezpečnostních důvodů nehrál.

Slavia týden před startem nového ročníku nejvyšší soutěže získala další trofej poté, co v uplynulé sezoně vyhrála ligu i pohár a po 77 letech oslavila double. Červenobílí vykročí za obhajobou titulu příští pondělí ve Zlíně.

Čerstvá posila Stanciu ještě nebyl ani mezi náhradníky a z nových slávistických tváří nastoupil v základní sestavě jen stoper Hovorka. Pražané mohli udeřit už v šesté minutě, ale Van Buren hlavičkoval jen do středu branky.

Česko-slovenský Superpohár: Trnava - Slavia 0:3 (6. 7. 2019)

Slavia podle očekávání více držela míč, kombinovala a soupeř, který v uplynulé sezoně bojoval ve slovenské lize o záchranu, spoléhal na brejky. V 29. minutě po jednom z nich postupoval v přečíslení dvou na jednoho na Koláře Tavares, jenž přihrávkou na spoluhráče trefil vracejícího se Hovorku a marně se dožadoval penalty za údajnou ruku.

Na opačné straně vytáhl Součkovu ránu pod břevno na roh brankář Rusov. Slávistický kapitán se dočkal ve 40. minutě, kdy dloubákem ve stylu Antonína Panenky proměnil penaltu za faul domácího Jakúbka na Krále. Ještě do pauzy mohl zvýšit Van Buren, ale opět hlavičkoval jen do Rusova.

Trnava, kterou po změnách ve vlastnické struktuře vede portugalský kouč Chéu, se téměř nedostávala k ohrožení branky hostů a v 61. minutě podruhé inkasovala. Ze své oblíbené herní situace po rohovém kopu udeřil pohotovou střelou Souček a dal druhý gól v zápase stejně jako před týdnem při prohře 2:3 v přípravě na půdě Slovanu Bratislava.

Vzápětí těsně přestřelil Král. Třetí trefu zaznamenal až o chvíli později střídající Hušbauer, který po Masopustově přiťuknutí zpoza vápna zamířil přesně do horního rohu. V 79. minutě stejnému hráči zkazila po dalekonosné ráně radost branková konstrukce. Domácí se nedočkali ani čestného gólu, Kelemen z velkého úhlu zasáhl jen Koláře.

Česko-slovenský Superpohár

FC Spartak Trnava - SK Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky:40. z pen. a 61. Souček, 71. Hušbauer. Rozhodčí: Kružliak - Somoláni, Hancko (všichni SR). ŽK: Tavares, Lovat, Mitrea, Turňa - Kúdela, Masopust. Diváci: 7523.

Trnava: Rusov - Turňa, Menich (87. Mesík), Mitrea (90. Horvát), Lovat - Jakúbek (65. Mihálek), Tešija - Oršula (57. Halilovič), Tavares, Dangubič - Sobczyk (76. Kelemen). Trenér: Chéu.

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil - Král (68. Hušbauer), Souček (80. Hromada) - Masopust (78. Baluta), Ševčík (81. Traoré), Zmrhal (73. Hilál) - Van Buren (61. Olayinka). Trenér: Trpišovský.