24. 12. 2021

Seriál Česká fotbalová mašina na ČT sport v kompletní hodinové stopáži

FAČR oslavila výročí 120 let našeho fotbalu mimo jiné i produkcí speciálního šestidílného seriálu Česká fotbalová mašina, který nyní nabídne v podobě hodinového dokumentárního pořadu. Premiéru bude mít v neděli 26. prosince od 9:50 na ČT sport.

Původně šestidílný seriál Česká fotbalová mašina skládá hold největším historickým úspěchům československého a českého fotbalu od roku 1901 až do roku 2021. Nechybí v něm tedy ani vzpomínky např. na medailové úspěchy z MS 1934, ME 1976, OH 1980 nebo ME 1996 nebo 2004.

„Měli jsme na seriál veskrze pozitivní reakce a jsem tak rád, že můžeme nyní jako jakýsi vánoční bonus nabídnout fotbalovým fanouškům tuto formu hodinového dokumentu, který oněch 120 let fotbalové historie drží v pěkně sevřeném tvaru a stopáži,“ říká scenárista a spoluautor projektu Michal Jurman.

Ve zmíněném fotbalovém dokumentu vystupuje celá řada exkluzivních hostů, jakými jsou fotbaloví internacionálové a legendy K. Dobiaš, M. Kadlec, J. Koller, V. Lička, V. Mašek, A. Panenka, K. Poborský, O. Rott, D. Uhrin st., I. Viktor, ale i současní hráči V. Coufal, V. Darida, T. Hübschman, A. Král, T. Souček, T. Vaclík nebo opravdoví herci jako P. Kříž, B. Saudková nebo D. Švehlík. Hlas v podobě průvodního komentáře propůjčil celému projektu P. Rímský.

„Jednalo se o projekt, jehož realizace byla v mnoha ohledech náročná a stála za ní spousta lidí, kteří se na obraze objevit samozřejmě nemohli. I těm patří díky za výsledek, který má z mého pohledu smysl i pro další generace,“ dodává režisér dokumentu Marek Dobeš.

Jednotlivé díly seriálu Česká fotbalová mašina, které se vysílaly na programu ČT sport od 19. října do 24. listopadu, můžete shlédnout také ZDE.

Česká fotbalová mašina (fotbalový dokument, 59 minut):

Režie: M. Dobeš; Scénář: M. Dobeš, M. Jurman, M. Matoušek; Dramaturgie: M. Jurman, J. Vopršal; Komentář: P. Rímský; Hrají: M. Jurman, P. Kříž, B. Saudková, D. Švehlík aj.; Premiéra: neděle 26. 12. 2021 v 9:50 na ČT sport.