13. 11. 2017

Sedmdesátiny slaví slovenský fotbalista a trenér Ján Pivarník

Slovenský fotbalista Ján Pivarník slaví dnes 70. narozeniny. Sportovní kariéru započal v klubu Slavoj Trebišov, největších úspěchů dosáhl v dresu Slovanu Bratislava. S ním získal dva ligové tituly a národní pohár. Pivarník byl členem reprezentace, která získala na ME v Bělehradě 1976 zlatou medaili.

 

Obránce Ján Pivarník byl vrstevník a velký konkurent Karola Dobiaše. Od svých devatenácti hrál šest let ligu za VSS Košice, dva roky se o jeho služby ucházela Sparta Praha, kde trénoval a létal k utkáním za Košice. Nakonec v roce 1972 přestoupil do Slovanu Bratislava, kde strávil šest let a slavil největší úspěchy. Získal tam dva tituly a dvě výhry v Československém poháru. Včetně double z roku 1974, ve kterém získal titul Fotbalista roku.

V lize sehrál 267 utkání a vstřelil 14 gólů, za národní tým nastoupil do 39 utkání a vstřelil jeden gól. Byl členem základní sestavy mistrů Evropy z roku 1976, byl v nominaci na MS 1970.

Po ukončení hráčské kariéry, k čemuž Pivarníka přinutily zdravotní problémy, se věnoval trénování fotbalistů nejprve v Rakousku a Portugalsku a posléze v několika arabských zemích.

FAČR gratuluje k významnému jubileu a přeje hodně zdraví!

Foto: Pravda.sk