11. 10. 2021

Sázejte s Lesy ČR v jeden den na třinácti místech

DEN ZA OBNOVU LESA je největší veřejnou celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se v sobotu 16. října na třinácti místech ve všech krajích republiky. 

Každý účastník může vysadit stromky v lesích nové generace, pomoci s jejich oplocením či úklidem klestu nebo se jen zúčastnit doprovodného programu.

„Kalamita způsobená suchem a klimatickou změnou znamená také počátek nového lesa. Odolnějšího, druhově pestřejšího. Ten chceme představit. Vyberte si tedy 16. října některou ze třinácti lokalit, nejbližší vašemu bydlišti, a zasaďte symbolicky třeba jen jedinou sazeničku,“ vzkazuje generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Prvního ročníku Dne za obnovu lesa se v roce 2019 zúčastnilo 31 tisíc lidí, druhý ročník se loni kvůli covidu neuskutečnil.

Informace ke Dni za obnovu lesa týkající se lokalit, pokynů pro účastníky i programu jsou na webovém portálu www.sazimelesynovegenerace.cz. Kromě lesnických činností je na všech 13 místech připravený program pro celou rodinu.

Na procházce s lesníky vyvěsí účastníci Dne přístřešky pro sovy a jiné noční dravce, přesvědčí se, jaké lesy podnik sází místo uhynulých porostů a co se dělá pro zadržování vody v krajině. Děti si mohou získat odznak malého lesníka a lesnický klobouček.