6. 6. 2018

Republikové finále McDonald's Cupu bylo skutečným svátkem fotbalu

Městský stadion v Ústí nad Labem hostil republikové finále 21. ročníku McDonald´s Cupu – turnaje pro děti z prvního stupně základních škol. Z vítězství se nakonec radovali zástupci ostravské ZŠ Klegova.

 

V úterý 29. května byly na programu zápasy v základních skupinách. Šestnáct týmů se rozdělilo do čtyřech skupin, kde se hrálo každý s každým. Dva nejlepší pak postoupili do čtvrtfinále, na poražené zbyly duely o 9. až 16. příčku. Úplně všechny týmy si díky tomu během Svátku fotbalu zahrály šestkrát a o emoce nebylo nouze.

Druhý den, tedy ve středu 30. května, se hrálo již o zlaté medaile a mimo jiné i výlet na domácí bundesligový zápas Borussie Dortmund.

Na McDonald’s Cupu ale není vítězů ani poražených. Hlavní totiž je, že si v krásný slunečný den vyrazíme na hřiště, zahrajeme si s kamarády fotbal a zažijeme radost z gólů. Jestli budou tři, nebo osmnáct, na tom přeci zas až tolik nezáleží...

21. ročník McDonald's Cupu je u konce a jeho vítězem jsou již zmínění kluci ze ZŠ Klegova z Ostravy! Vítkovičáci ve finále porazili 4:1 královehradeckou ZŠ Sever, která se po loňském triumfu musí spokojit se stříbrem. Bronzové medaile navlékli na krk borci z olomoucké ZŠ Heyrovského.

Konečné pořadí Svátku fotbalu 21. ročníku McDonald's Cupu:

1. ZŠ Klegova, Ostrava

2. ZŠ Sever, Hradec Králové

3. ZŠ Heyrovského, Olomouc

4. ZŠ Příbram – Březové Hory

5. 33. ZŠ T. Brzkové, Plzeň

6. ZŠ Eden, Praha

7. ZŠ Zdeňka Štěpánka, Most

8. ZŠ Sokolovská, Liberec

9. ZŠ Komenského II, Zlín

10. ZŠ Dubina, Pardubice

11. ZŠ Pionýrů, Sokolov

12. ZŠ Smetanova, Vimperk

13. ZŠ Rabasova, Ústí nad Labem

14. ZŠ Měšťanská, Brno

15. ZŠ Uhlířské Janovice

16. ZŠ Školní, Velké Meziříčí