28. 8. 2019

Reakce předsedy FAČR na prohlášení AC Sparta Praha

Předseda VV FAČR Martin Malík se na tradičním setkání s novináři věnoval tématu kritiky rozhodčích a systému VAR ze strany klubů a médií v posledních ligových zápasech. Zároveň v tomto směru reagoval na aktuální prohlášení klubu AC Sparta Praha, které se objevilo na webu www.sparta.cz dne 28. 8. 2019.

„Samozřejmě je tristní množství chyb v zápasech a je zapotřebí se tomu nyní intenzivně věnovat. Připravujeme školení pro videorozhodčí, tak aby byli lépe připraveni na situace, které mohou na hřišti nastat. Zcela jednoznačně je to nyní naše priorita, jsme také připraveni do doškolení videorozhodčích investovat peníze. Je důležité ale také najít dostatek zápasů, na kterých mohou být videorozhodčí prakticky doškoleni, každopádně to udělat musíme a musíme to zároveň zvládnout rychle,“ říká otevřeně Malík.

 

Martin Malík nabízí aktivní řešení celé situace, jehož součástí by mělo za diskuze s LFA mj. být zavedení VARu na všechna utkání, navýšení počtu vyškolených videorozhodčích a jednotná technologie VAR. 

Změny v KR FAČR zatím předseda asociace nepovažuje za nutné. "Nemohu mluvit za celý výkonný výbor, který bude příští týden a určitě se bude i touto problematikou zabývat. Za sebe řeknu, že v tuhle chvíli za mě nejsou změny v komisi rozhodčích na pořadu dne. Spíš se chci zaměřit na to, jak zlepšit práci komise a podmínky pro rozhodčí tak, abychom eliminovali chyby. To je pro mě priorita. Až kdyby se to nezlepšilo, pak je třeba z toho vyvodit důsledky," dodal aktuální reakci na prohlášení klubu AC Sparta Malík.