15. 9. 2021

Projekt UEFA Playmakers se představil na ČT1

Projekt UEFA Playmakers, který dívky od 5 do 8 let seznamuje hravým způsobem s fotbalem, se představil v pořadu Sama doma na ČT1. V programu jsou ještě volná místa, rodiče mohou své dcery do unikátního projektu stále přihlásit.

Projekt UEFA Playmakers je unikátní v tom, že zábavnou formou vtáhne dívky ve věku od 5 do 8 let do světa fotbalu. Ojedinělým ho činí propojení s příběhy a pohádkami Disney, jako jsou třeba Úžasňákovi nebo Ledové království.

Dívky si společně s trenéry čtou příběh a v okamžiku, kdy hrdinové příběhu vykonávají nějakou fyzickou aktivitu, je tato aktivita převedena hravou formou na fotbalový trávník. Dívky tak musí plnit úkoly, které jsou propojeny příběhem.

Projekt UEFA Playmakers chce v dívkách probudit pozitivní vztah k pohybu a lásku ke sportu obecně. Má tři základní pilíře – zdokonalování životních dovedností, zlepšování pohybových dovedností a seznámení s fotbalem.

V České televizi ho v pořadu Sama doma na programu ČT 1 představila i někdejší reprezentantka a několikanásobná nejlepší fotbalistka roku Pavlína Nováková Ščasná spolu s Alešem Rollem projektovým manažerem Oddělení komunikace. Na prezentaci projektu UEFA Playmakers v pořadu Sama doma se můžete podívat zde.

V projektu jsou stále volná místa, rodiče mohou své dcery přihlásit zde. Všechny důležité informace naleznete zde.