13. 9. 2021

Projekt UEFA Playmakers se představí v Sama doma na ČT

Fotbalová asociace České republiky spustí již 20. září projekt UEFA Playmakers, který má do fotbalu přivést dívky od 5 do 8 let. V úterý 14. 9. představíme projekt v pořadu Sama doma na ČT 1, který začíná ve 12:30.

Fotbalová asociace České republiky spouští unikátní projekt UEFA Playmakers. Program je určen dívkám od 5 do 8 let, které zábavným způsobem přenese do světa fotbalu. Dívky se budou s fotbalem seznamovat prostřednictvím příběhů Walta Disneyho, jako je například Ledové království, Úžasňákovi a další.

Projekt UEFA Playmakers startuje 20. září ve 30 centrech po celé České republice. Některé jsou ve fotbalových klubech, jiné v mateřských či základních školách či domovech dětí a mládeže. Trenéři jsou speciálně proškoleni pro tento program a práci v dívčím kolektivu.

„UEFA Playmakers Disney je grassroots projekt, který tu ještě nebyl. Pomocí vyprávění příběhů a kouzla Disney nenásilnou formou seznamuje malé dívky se základními pohybovými schopnostmi, zlepšuje jejich životní dovednosti a zprostředkuje jejich první fotbalové krůčky. Jsme moc rádi, že nás UEFA do projektu zařadila. V ostatních evropských zemích, kde už projekt probíhá, mají skvělé výsledky v podobě nárůstu členské základny dívek, ale i trenérů a trenérek, které se chtějí o dívky starat. Věříme, že u nás v České republice bude projekt podobně úspěšný,“ řekla Bára Cankářová, manažerka projektu Playmakers za FAČR.

Projekt jsme již 9. září představili v pořadu Náš fotbal na ČT sport, nyní ho do pořadu Sama doma na ČT 1 přijde odprezentovat projektový manažer Oddělení komunikace FAČR Aleš Roll a také Pavlína Nováková Ščasná, někdejší dlouholetá reprezentantka České republiky a bývalá hráčka Bayernu Mnichov či švédského Malmö.

Pořad začíná v úterý 14.9. ve 12:30, prezentace programu UEFA Playmakers přijde na řadu zhruba ve 13:20. Pokud nestihnete premiéru, můžete pořad zhlédnout zpětně zde. V projektu jsou stále volná místa, rodiče mohou své děti přihlásit zde.

UEFA Playmakers Disney – Otázky a odpovědi