20. 5. 2020

Projekt Trénuj doma měl největší počet zhlédnutí

Fotbalová asociace České republiky spustila během nouzového stavu projekt Trénuj doma, který prostřednictvím videomateriálů nabízel možnost individuální přípravy v době nouzového stavu. Trénuj doma předčilo sledovaností ostatní podobné projekty v Česku a na YouTube nasbíralo téměř 130 tisíc zhlédnutí.

Během nouzového stavu nebylo možné sportovat v halách, na hřištích, bazénech nebo posilovnách. Fotbalová asociace České republiky proto přišla s edukačním projektem, který pomáhá i v omezených domácích podmínkách udržet sportovcům jejich kondici.

Podle portálu Marketing & Media šlo o nejnavštěvovanější projekt tohoto typu. Celkem 52 videomateriálů nasbíralo v době uzavřených sportovišť téměř 130 000 zhlédnutí na YouTube, na jedno instruktážní video tak v průměru lidé klikli 2500krát.

Videomateriály pod názvem Trénuj doma jsou součástí úspěšného projektu Můj první gól, na jehož platformě se tréninková videa komunikují.

Projekt Trénuj doma vytváří Oddělení rozvoje FAČR a jedním z garantů je také Karel Poborský, ředitel úseku elitní mládeže a šéf Regionálních fotbalových akademií. 

Fotbalová asociace České republiky nebyla jedinou sportovní organizací, která vytvářela tréninkové materiály pro domácí využití. Podobně se zachovala také Česká basketbalová federace, Český svaz ledního hokeje, Česká obec sokolská a další.