14. 3. 2023

Proběhlo jednání Komise pro regionální fotbal

V pondělí 13. března proběhlo v Dříteči u Pardubic výjezdní zasedání Komise pro regionální fotbal. Hostitelem byl Pardubický KFS, což je součástí postupného rotování jednání Komise pro regionální fotbal po jednotlivých regionech republiky.

Komise pro regionální fotbal se sešla v kompletním složení, tzn. za účasti předsedů či místopředsedů všech čtrnácti krajských fotbalových svazů, pod vedením svého předsedy Vladimíra Kristýna a místopředsedy Václava Andrejse. 

Hosty jednání byli předseda FAČR Petr Fousek, oba místopředsedové Jiří Šidliák a Jan Richter i generální sekretář Michal Valtr, kterého doprovázeli pracovníci jednotlivých oddělení sekretariátu FAČR. Jednání se zúčastnili i předsedové ŘKČ a ŘKM Martin Drobný a Pavel Nezval.

Hlavními tématy jednání bylo financování FAČR, KFS i OFS a příprava rozpočtu, sportovní záležitosti, talentovaná mládež a restrukturalizace soutěží, předpisy FAČR a stanovy, projekty asociace, hrazení rozhodčích a delegátů i řada dalších témat ohledně regionálního fotbalu.

V průběhu jara by měla proběhnout další zasedání Komise pro regionální fotbal s tím, že v dubnu budou svolány aktivy českých i moravských OFS a v květnu česká i moravská komora.