17. 2. 2015

Představitelé FAČR se v SAE dohodli na další spolupráci

Místopředseda FAČR Roman Berbr s předsedkyní Komise rozhodčích FAČR a členkou Výkonného výboru FAČR Dagmar Damkovou absolvovali jednání na půdě Fotbalové asociace (FA) Spojených arabských emirátů.

Dohodli se na pokračování vzájemné spolupráce, která vyplývá z plnění memoranda podepsaného v únoru kalendářního roku 2014. Jedním z konkrétních výsledků nastavených dohod je například tréninkový kemp českých rozhodčí, který se letos v únoru uskutečnil právě v Abú Dhabí.

Berbr s Damkovou vedli jednání s generálním ředitelem emirátské FA Alim Hamadem Al Badwawim a ředitelem oddělení komise rozhodčích, Khalidem Aldoukhim. „Tréninkový kemp našich rozhodčích byl první velkou akcí v rámci spolupráce mezi oběma asociacemi a zástupcům emirátské asociace jsme v první řadě poděkovali za poskytnuté špičkové zázemí a servis. Zároveň jsme se dohodli na určitých výměnných stáží ve smyslu, že naši rozhodčí budou nasazeni na dvě utkání v Emirátech a naopak,“ zmínil Berbr konkrétní výstupy z jednání.

Spolupráce se má prohloubit i na „diplomatické“ úrovni. „Oficiálně jsme pozvali čtyři zástupce emirátské asociace na červnové mistrovství Evropy hráčů do 21 let v České republice. Zároveň jsme emirátské asociaci poblahopřáli k zisku třetího místa na nedávném mistrovství Asie a získání pořadatelství asijského mistrovství v roce 2019. Velmi zajímavá byla i prohlídka nového sídla emirátské asociace, kde jsme mohli načerpat částečnou inspiraci pro stavbu toho našeho. I když finanční možnosti obou asociací jsou neporovnatelné,“ dodal s úsměvem Berbr.