14. 4. 2023

Představení činnosti Sportovního úseku FAČR a Národní fotbalové strategie

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) při páteční tiskové konferenci představila činnost Sportovně-technického úseku, který od loňského června vede technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka. 

Ten se zároveň společně s předsedou asociace Petrem Fouskem věnoval také prezentaci Národní fotbalové strategie, která bude součástí chystaného Strategického plánu asociace pro období 2023 - 2027. 

Tiskové konference se zúčastnili také šéftrenér mládežnických reprezentací U15 - U20 Miroslav Beránek, vedoucí Úseku ženského fotbalu Erich Brabec a předseda Sportovní rady FAČR Vladimír Šmicer. 

 

Jsem rád, že jsem dnes do detailu představili strukturu Sportovně-technického oddělení asociace, ale také Národní fotbalovou strategii, která bude jedním ze základních pilířů Strategického plánu FAČR na období 2023 - 2027. Představení činnosti sportovně-technického úseku navazuje na dřívější schválení organizační struktury asociace, která se zjednodušeně řečeno dělí na dvě křídla: sportovní - tedy to fotbalové - a administrativní, kde se soustřeďují všechny ostatní činnosti asociace. Těší mě, že po příchodu technického ředitele Zdeňka Psotky přišli i další kolegové, s nimiž jsem měl tu čest pracovat již dříve u reprezentací, nebo na jiných úrovních. Miroslav Beránek následoval po Zdeňkovi Psotkovi, nově je zde Erich Brabec v roli vedoucího Úseku ženského fotbalu. A dnes nás doplnil také Vladimír Šmicer jako předseda Sportovní rady FAČR," uvedl Petr Fousek, který je zároveň členem Výkonného výboru UEFA. 

Zdeněk Psotka přiblížil, co znamená Národní fotbalová strategie. „Jde především o jednotlivé postupy a návody, jak se ve všech úsecích našeho oddělení dostat ke stanoveným cílům ve sporotovním oddělení. A také nastavení kontrolních mechanismů, abychom si každý rok mohli říci, co je třeba udělat v rámci uplatnění financování na jednotlivé projekty,“ uvedl Psotka, který je v roli Technického ředitele asociace od loňského června. „Prvotním úkolem bylo vytvořit organizační schéma Sportovně-technického oddělení FAČR, vytvořit jednotlivé úseky a zajistit jejich personální obsazení. A pak nastavit pravidla a související postupy tak, aby v každém úseku bylo jasně stanoveno, co přesně budeme chtít dělat a jak dané věci financovat," dodal Psotka.

Představení činnosti Sportovního úseku FAČR a Národní fotbalové strategie

Náš fotbal živě Vratislavice