16. 1. 2018

Předseda VV FAČR Malík hodnotí první měsíc a představuje své plány

První měsíc ve funkci může hodnotit nový předseda fotbalové asociace Martin Malík. Během něj stihl například absolvovat už svoji první zahraniční cestu, a to na Summit 6 zemí do Lichtenštejnska.

"Řešili jsme celou řadu společných otázek, například finanční fair play, kdy považujeme opravdu za důležité se na těchto otázkách shodnout a pak reprezentovat následně jednotný názor," uvedl nový předseda VV FAČR k setkání ve Vaduzu. 

Další výzvy před Martinem Malíkem teprve čekají, tou nejnaléhavější je nyní sjednotit postoj české a moravské komory směrem ke změně Stanov FAČR. Na systémové vyřešení volby předsedy FAČR na každé valné hromadě totiž trvají i zástupci UEFA a FIFA.

"Jak česká tak moravská komora mají své vyjednávací týmy a společně řeší a budou řešit otázky spojené s právním pozadím celé té změny Stanov FAČR. Byl bych rád, kdybychom byli schopni se následně shodnout, jakým způsobem bude tato potřebná změna vyřešena," připustil naléhavost celé této věci Martin Malík.

Nový předseda chce zároveň iniciovat vznik sportovní rady, která by fungovala jako poradní orgán a servis předsedy při řešení aktuálních otázek spojených s reprezentací.

 

"Sportovní radu aktuálně sestavujeme, chceme aby v ní byl trenér reprezentačního A týmu i manažer, zároveň některý z trenérů mládežnické reprezentace i ředitel Sportovně technického oddělení FAČR. Mojí ambicí je zároveň přivést do sportovní rady i odborníky mimo fotbalovou asociaci, abychom si byli opravdu jisti, že dostáváme nestranný a co možná nejobjektivnější názor," prozradil k celému projektu předseda VV FAČR.

Ještě do konce ledna čekají Martina Malíka účast na losu Ligy národů a následné jednání s prezidentem UEFA Alexanderem Čeferinem.