13. 6. 2021

Předseda FAČR Fousek se setkal s Čeferinem a Infantinem

Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek se v Itálii setkal s předsedou UEFA Aleksanderem Čeferinem a předsedou FIFA Giannim Infantinem. 

Oba prezidenti mu gratulovali ke zvolení do funkce a od obou zároveň obdržel nový předseda FAČR pozvání na září do sídel UEFA v Nyonu a FIFA v Zurichu.

„Ujistil jsem Aleksandera Čeferina i Gianniho Infantina, že mají v naší asociaci i mé osobě pevného partnera. UEFA i FIFA musí vědět, že český fotbal se vydal novým směrem, ale že chce nadále aktivně přispívat do mezinárodního společenství a účastnit se diplomatického dění," zdůraznil Fousek, který na místě obdržel řadu blahopřání od členů výkonného výboru UEFA i předsedů fotbalových svazů.

Setkání s předsedou UEFA proběhlo v Římě ve Ville Manini. „Předseda UEFA byl vloni dvakrát dohlédnout na naši misi v Řecku, takže teď jsme se setkali v novém gardu, ale pochopitelně opět velmi přátelsky. Aleksandera Čeferina jsem informoval o situaci v českém fotbale, ale probrali jsme i EURO a ambice našeho týmu,“ doplnil Fousek.

Setkání s předsedou FIFA se uskutečnilo na Olympijském stadionu před zahajovacím zápasem EURO 2020 Itálie – Turecko, kterého se předseda FAČR zúčastnil na pozvání UEFA.

„Setkání s předsedou FIFA bylo neméně vřelé, neboť se známe od dob, kdy Infantino byl ředitelem právního oddělení UEFA a já generálním sekretářem naší asociace.“ uzavřel předseda FAČR.

S oběma by se měl Petr Fousek znovu setkat v Londýně v červenci při závěrečných utkáních mistrovství Evropy. 

Zdroj foto: UEFA.