31. 3. 2023

Poslední šance: FAČR nabírá dobrovolníky pro finále Evropské konferenční ligy UEFA

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají poslední možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce.

Fotbalová asociace České republiky nabírá dobrovolníky, kteří se budou na začátku června podílet na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA. Jde o jednu z posledních možností se přihlásit.

FAČR vypsala dva termíny pro osobní setkání s uchazeči, na kterých zástupci fotbalové asociace pomohou zájemcům vyplnit vstupní formulář a společně proberou ideální dobrovolnickou pozici. Tato setkání budou probíhat ve středu 12. dubna a v úterý 18. dubna v sídle FAČR v Praze na Strahově. 

Zájemci se mohou dostavit kdykoliv mezi 18:00 a 20:00, je zapotřebí se pouze předem zaregistrovat na e-mailové adrese dobrovolnici@fotbal.cz. Stačí zaslat kontaktní údaje a doplnit informaci o vybraném termínu pro osobní setkání – čili buď 12., nebo 18. dubna.

Uchazeči musí být starší 18 let. Ideální pozici vyberou na základě rozhovoru se zástupci FAČR, časových možností a vlastních preferencí.

Dobrovolníci obsadí širokou škálu pozic – od pořadatelů na stadionu, přes asistenty organizačního týmu, práci v akreditačním středisku nebo v dopingovém oddělení až po roli v rámci zahajovacího ceremoniálu přímo na hřišti. UEFA rovněž hledá řidiče do rozsáhlého vozového parku, navigátory na pražském letišti či pracovníky, kteří budou k dispozici pro VIP hosty, média či televizní společnosti.

Každý dobrovolník dostane kromě možnosti spolupracovat na letošní největší sportovní akci v Česku unikátní certifikát UEFA o absolvování dobrovolnického programu, neopakovatelnou zkušenost, oblečení vyrobené speciálně pro tuto akci, účast na závěrečném slavnostním eventu uspořádaném pro všechny dobrovolníky, zajištěný catering během výkonu práce a vstupenku na některý z dalších zápasů české reprezentace.

Finále Evropské konferenční ligy UEFA bude Praha hostit v Eden Areně ve středu 7. června 2023, kdy se do české metropole sjedou desetitisíce zahraničních fanoušků.

Větší a prestižnější fotbalový zápas už v Česku vzhledem k velikosti stadionů pořádat nelze – odpovídat tomu bude i organizační zabezpečení. Fotbalová asociace České republiky proto zapojí do organizace i stovky dobrovolníků, kteří se budou pohybovat v blízkosti největších fotbalových hvězd současnosti.

FAČR nabírá dobrovolníky na období přibližně dva týdny před zápasem až do samotného utkání a časové možnosti bude s každým přihlášeným probírat individuálně (vybrané pozice vyžadují třeba i jen jeden volný den, většina však více).