19. 12. 2017

Poslední rozloučení s Josefem Pešicem se koná 27. prosince

Poslední rozloučení s Josefem Pešicem, který nás opustil v pondělí 18. 12. 2017, proběhne ve středu 27. 12. 2017 ve 12:00 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích.

„Josefu Pešicemu bezpochyby patří výrazné místo v historii československého a posléze českého fotbalu, odvedl pro něj obrovský kus skvělé práce a jeho odchod nás všechny velmi zasáhl. Takových osobností, které se výrazně prosadí v hráčské i trenérské kariéře, není mnoho. Za fotbalovou asociaci vyjadřuji všem pozůstalým upřímnou soustrast a cítíme s rodinou pana Pešiceho,“ uvedl Martin Malík, předseda Fotbalové asociace České republiky.

Josef Pešice jako hráč prošel Spartou i Slavií, mimořádný úspěch zažil v roce 1978 ve Zbrojovce Brno, kde jako jeden z tahounů mužstva vedeného Josefem Masopustem přispěl k zisku historického ligového titulu. V československé lize odehrál 327 zápasů a nastřílel 55 gólů. V závěru kariéry se představil v kyperském AEL Limassol.

V trenérské kariéře Josef Pešice znovu prošel Spartou i Slavií, kterou v roce 1996 v tandemu s Františkem Ciprem přivedl k ligovému triumfu po 50 letech. Koučoval také v Jablonci a Teplicích, které pod jeho vedením v sezoně 1998/99 braly ligové stříbro. V letech 2003 – 2010 Pešice postupně vedl reprezentační výběry od 16 do 19 let, později pracoval jako asistent trenéra Michala Bílka u reprezentačního „A“ týmu. Josef Pešice po odchodu Michala Bílka na podzim 2013 také reprezentační tým krátce vedl v závěru kvalifikace MS při vítězných zápasech na Maltě (4:1) a v Bulharsku (1:0) a v následném přípravném utkání s Kanadou (2:0).

V posledních letech Josef Pešice působil jako poradce v realizačním týmu reprezentace U21 a úzce spolupracoval s trenéry Jakubem Dovalilem a Vítězslavem Lavičkou. "Poznal jsem ho jako výborného fotbalistu. A ten svůj správný pohled na fotbal pak dokázal přenést na týmy i jako trenér. Měl úspěchy v klubech, ve Slavii, národní tým sice vedl jen krátce, ale jeho schopnosti asociace využívala dál. Spolupráce byla přerušena až Pepovým odchodem," vzpomíná Vítězslav Lavička.

Fotbalová asociace České republiky vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast.

Složka dokumentů:

Josef Pešice - parte