18. 6. 2016

Panda Cup: Seminář o fotbalovém rozvoji

Michal Prokeš a Antonín Barák z Úseku talentované mládeže FAČR přednášeli v čínském Chengdu o českém mládežnickém fotbale.

V rámci turnaje Panda Cup 2016 v Číně, na kterém hraje i česká reprezentace do 19 let,  přednášel Michal Prokeš (vedoucí úseku talentované mládeže FAČR) o koncepci úseku talentované mládeže v návaznosti na národní koncepci školství a sportu. Představil celou koncepci výchovy mládeže FAČR včetně projektu regionálních fotbalových akademií ve všech souvislostech a návaznostech.

Antonín Barák hovořil o tréninkovém procesu v regionálních akademiích U14 a U15. Představil své metodické video navazující na předešlou přednášku Michala Prokeše, o dopoledním nespecifickém tréninku v akademiích a také v odpoledních specifických trénincích.

Oba přednášející dostali 60 minut prostoru a tak měla FAČR dvě hodiny prostoru k prezentování českého fotbalu. O zajištění plynulé komunikace mezi přednášejícími a čínským publikem se postaral česko-čínský tlumočník, kterého organizátor umožnil přizvat z České republiky. 

Mezi ostatními přednášejícími byl Kimura Kokichi (Youth Director of Japan national team), Denis Schaeffer (Director of Trainin g centre of football club Metz), Romeo Jozak (Technický ředitel Chorvatská fotbalová federace) a Jean –Marie Conz (FIFA senior manager for the technical development).