Martin Malík

Motto: „Fotbal musíme povýšit nad osobní ambice“

Martin Malík vystudoval Vysokou školu finanční a správní (obor Řízení podniku a podnikové finance se specializací marketing a marketingová komunikace), zároveň získal z univerzity v Lausanne certifikát v oboru fotbalový management.

V minulosti pracoval jako člen policejního prvního oddělení, manažer filmových ateliérů Barrandov, obchodní a marketingový ředitel společnosti Warner Bros. Entertainment nebo jako marketingový ředitel ve fotbalové Slavii. V roce 2013 odešel do marketingové agentury STES, kde se o tři roky později stal jejím generálním ředitelem.

Na post předsedy FAČR kandidoval už v červnu 2017, ale volby tehdy skončily patem. Na Mimořádné Valné hromadě FAČR byl následně 12.12.2017 zvolen už v prvním kole za předsedu FAČR, jeho prioritou v této funkci je vyvést fotbal z krize a zajistit, aby do něho znovu začaly proudit dotační příspěvky. 

"Situaci, v níž se český fotbal dnes nachází, je potřeba vnímat jako velkou příležitost, abychom českému fotbalu společně navrátili sportovní úspěchy, masovou podporu veřejnosti, ale také zlepšili celkové vnímání českého fotbalu," dodal sedmačtyřicetiletý Martin Malík po svém zvolení do čela FAČR v prosinci 2017.

Sekretariát předsedy FAČR:

Veronika ZEMČÍKOVÁ
e-mail: zemcikova@fotbal.cz

Kontaktní adresa:
Atletická 2474/8 
P.O. Box 11
169 00 Praha 6 Strahov

Výkonný výbor: Předseda FAČR