12. 1. 2017

Ondrášovka Cup zná los pro rok 2017

Ve slavnostním atmosféře v sídle Fotbalové asociace České republice byl rozlosován letošní ročník Ondrášovka Cupu – Poháru mládeže FAČR věkových kategorií U8 – U13. Složení dvou finálových skupin v každé kategorii vylosovali bavič Jakub Kohák, který je patronem Ondrášovka Cupu, a spolu s ním fotbaloví internacionálové Jiří Jarošík, Pavel Mareš a Vlastimil Vidlička. Vedle šesti kategorií mladých fotbalistů se letos své premiéry dočká i osm dívčích týmů.

Ondrášovka Cup každým rokem roste a nabývá na kvalitě a prestiži. Své chvíle slávy si užívají vždy vítězové v každé kategorii, přičemž celkovým vítězem se stává klub s nejlepší bilancí ze všech turnajů Ondrášovka Cupu. Prvenství z roku 2016 bude letos obhajovat FC Hradec Králové.

Losování se poprvé v historii projektu uskutečnilo v sídel FAČR a mezi přítomnými nechyběl ani generální ředitel společnosti ONDRÁŠOVKA Libor Duba. „Dnešní losování je mimořádnou událostí. Když jsme připravovali v roce 2013 první ročník, tak jsme měli nějakou představu o směřování projektu, který každým rokem překonává naše očekávání. Z původně regionálního projektu se stal Pohár mládeže FAČR. Díky kontinuálnímu růstu co do počtu týmů a tím i zápasů se stal z Ondrášovka Cupu takhle velký turnaj. Během podzimu už se odehrálo 55 předkvalifikací a kvalifikačních turnajů, což nemá v historii projektu obdoby. Z Ondrášovka Cupu se stal masový projekt, který zasahuje do většiny regionů České republiky. Oslovili jsme velký počet malých fotbalistů a budu rád, když navážeme na zlepšující se kvalitu a zvýšený zájem hráčů, rodičů i médií a podaří se nám projekt posunout o další krůček dál.“

Patronem Ondrášovka Cupu je bavič Jakub Kohák. Nadšený fotbalista byl jedním z losujících a dal také najevo své potěšení nad neustále se zvyšující popularitou Ondrášovka Cupu. „Cením si toho, že mě Ondrášovka povolala jako patrona tohoto skvělého projektu. Veškerá aktivita, která naše mladé odtáhne od robotizace našich životů a virtuálního světa a přitáhne je ke sportování, tak má mou velkou podporu. Pokud bude možnost, tak vždy takový projekt podpořím.“

Při losování bylo v každé kategorii šest nasazených týmů, které byly po třech nalosovány do skupin A a B. Jediným limitujícím pravidlem bylo, že pražské týmy Sparta a Slavia se nemohly potkat v jedné skupině. Při losu se potvrdilo, že Ondrášovka Cup není turnajem jen pro vyvolené, ale šanci dostávají i týmy mladých fotbalistů z malých obcí jako například Solnice nebo Rohov nebo klubů, které v dospělé kategorii hrají spíše nižší soutěže jako Líšeň nebo Vysoké Mýto.  Z každé skupiny postoupí při finálovém turnaji šest prvních týmů do Zlaté skupiny, v níž se rozhodne o vítězi turnaje.

Ondrášovka Cup ale není pouze o turnajích. Součástí celého projektu je i tzv. Fotbalová akademie, která přispívá k větší informovanosti a „fotbalovému“ vzdělávání mladých fotbalistů, jejich rodičů ale i trenérů. „Jsme rádi, že se nám na podzim podařilo, mimo vzdělávací video magazíny, realizovat také první přednášku s Marianem Jelínkem na téma motivace a mentální příprava. Velmi se nám to osvědčilo. Na jaře počítáme s tím, že připravíme další podobnou akci,“ upřesnil Libor Duba.

Vedle šesti finálových turnajů chlapeckých týmů se odehraje i premiérové finále kategorie dívek. Klání osmi týmů tvořených regionálními výběry bude součástí finálového programu na začátku května v Hradci Králové. 

Termíny a místa hlavních turnajů dle věkových kategorií

U8 … 10.-11.6.2017 (Benešov)
U9 … 3.-4.6.2017 (Vysoké Mýto)
U10 – 27.-28.5.2017 (České Budějovice)
U11 … 13.-14.5.2017 (Ústí nad Labem)
U12 … 20.-21.5.2017 (Rokycany)
U13 … 6.-7.5.2017 (Hradec Králové)
U13 (dívky) … 6.-7.5.2017 (Hradec Králové)

 

 Podrobnosti na webu ondrasovkafotbal.cz.