23. 12. 2020

Olomoucký KFS daroval peníze hemato-onkologickému oddělení FNOL

Olomoucký Krajský fotbalový svaz pořádá jednou za dva roky Adventní večery, kde oceňuje dlouholeté funkcionáře, rozhodčí, trenéry a další osobnosti.

V roce 2020 ovšem musela být akce kvůli pandemii koronaviru zrušena. I tak se ale Výkonný výbor rozhodl, stejně jako každý rok, podpořit finančním příspěvkem ve výši 20 tisíc korun Nadační fond Haimaom, působící na Hemato-onkologické klinice Fakutlní nemocnice v Olomouci.

Nadace podporuje transplantace kostní dřeně a pomáhá lidem s krevními nádory a vrozenými poruchami krevního srážení. Získané finanční prostředky od různých dárců, využívá Nadace také ke zlepšení prostředí pro léčbu nemocných s chorobami krvetvorných buněk. Jde o vylepšení vybavenosti pracovišť o nové moderní přístroje, zajištění a podporu edukačních aktivit.

Přednosta Hemato-onkologické kliniky, profesor Tomáš Papajík, převzal šek od zástupců Olomouckého krajského fotbalového svazu - předsedy Stanislava Kalába a místopředsedy Josefa Ondrouška.

Oba zástupci pak přijali pozvání na krátkou prohlídku nově otevřeného ambulantního pavilonu Hemato-onkologické kliniky, která je svými parametry jedna z nejmodernějších v České republice. Při prohlídce nového pavilonu bylo patrné, jak je pan profesor Papajík hrdý na "své" pracoviště a zaměstnance.

Původní článek i s úvodní fotografií vyšel v Hanáckém Večerníku.