8. 5. 2019

OK FAČR na základě žádosti Policie ČR odložila vykonatelnost trestu pro Slavii

Na základě žádosti Policie České republiky dnes Odvolací komise FAČR rozhodla o zrušení vykonatelnosti trestu, který klubu SK Slavia Praha udělila Disciplinární komise LFA. Ta Slavii potrestala za porušení povinností pořádajícího klubu v semifinále MOL Cupu pokutou 100 tisíc korun a dále uzavřením sektorů 106 až 110 (Tribuna Sever) na dvě domácí soutěžní utkání.

„Policie České republiky opakovaně kvůli bezpečnosti Fotbalovou asociaci ČR požádala o zrušení vykonatelnosti rozhodnutí Disciplinární komise LFA, stejně jako SK Slavia Praha. Těmto žádostem jsem na základě pečlivé analýzy nakonec vyhověl.

Bezpečnost na stadionech i jeho okolí by pro nás měla být prioritou číslo jedna a proto nebylo možné důvodné žádosti Police České republiky přehlížet. Předpokládám, že ve věci samé Odvolací komise FAČR rozhodne během následujícího týdne“ dodává k celé věci předseda OK FAČR Jan Lego.

Na nejbližší soutěžní utkání tak bude mít Slavia proti Plzni dne 12.5.2019 možnost využít tradičně pro své fanoušky také sektory 106 až 110.