4. 6. 2021

Nový předseda FAČR se sešel v Itálii s partnery reprezentace

Jen pár hodin po svém zvolení na 23. valné hromadě nasedl Petr Fousek coby nový předseda VV FAČR do letadla a nabral směr Itálie. Na jihu Evropy chce nejen povzbudit národní tým před večerním přípravným zápasem, součástí jeho jihoevropské mise bylo například už i první setkání s partnery české reprezentace.

„Moc si cením všech dosavadních partnerů FAČR a české reprezentace, která byla prověřena navíc v předchozích pro všechny obtížných měsících koronavirové pandemie. I kvůli tomu jsem toto setkání považoval za jednu ze svých priorit a jsem rád, že jsem na něm mohl poděkovat osobně všem, kteří v dnešních dnech podporují reprezentaci a český fotbal obecně,“ nechal se slyšet nový předseda VV FAČR Fousek.

Přibližně hodinové setkání v salónku hotelu v Boloni se neslo v neformálním duchu a došlo při něm na témata rozvoje dosavadní spolupráce, ale i na ta ryze sportovní, spojená s pátečním utkáním proti Itálii.

„Jsem mile překvapen, jak jsou všichni naši partneři opravdovými fotbalovými znalci a fanoušky. Ačkoliv jsme společně mohli strávit jen určitý čas, připadalo mi, že jde o jednu velkou fotbalovou rodinu, která zápasy a úspěchy českého národního týmu opravdu žije. I kvůli nim bych si samozřejmě přál úspěch našeho týmu nejen zde, ale i na finálovém turnaji EURO,“ dodal Petr Fousek, který následně po setkání s partnery odjel pozdravit reprezentační výběr trenéra Šilhavého.

Utkání proti Itálii se hraje dnes ve 20:45 hodin a přímým přenosem ho vysílá ČT sport.

Setkání Petra Fouska s partnery reprezentace