2. 3. 2023

Nábor dobrovolníků na organizaci finále Evropské konferenční ligy postoupil do další fáze

Fotbalová asociace České republika nabírá dobrovolníky, kteří se budou na začátku června podílet na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA. Nábor nyní postoupil do druhé fáze – přihlašování na pohovory.

Zájemci o pozici dobrovolníka se stále mohou registrovat na odkazu https://volunteer.uefa.com/login, případné otázky pak mohou posílat na e-mailovou adresu dobrovolnici@fotbal.cz.

Nicméně nábor zároveň pokročil do druhé fáze a kandidáti, kteří doposud vyplnili přihlašovací formulář, už se mohou hlásit k pohovorům. Ty začnou v pondělí 6. března, probíhat budou on-line a budou trvat maximálně dvacet minut. Veškeré pokyny k přihlášení na pohovor obdrží kandidáti e-mailem.

Cílem pohovorů je určit ideální zařazení kandidáta na konkrétní dobrovolnickou pozici. A to na základě časových možností, jazykové výbavy, vlastních preferencí či dovedností a zkušeností.

Pokud má uchazeč problém s přihlášením ať už do dobrovolnického programu, nebo na pohovor, může se obrátit na e-mailovou adresu dobrovolnici@fotbal.cz.

FAČR nabírá dobrovolníky

Praha se ve středu 7. června 2023 stane středobodem evropského fotbalu. V Eden Areně totiž bude hostit finále Evropské konferenční ligy, které do české metropole přiláká desetitisíce zahraničních fanoušků.

Větší a prestižnější fotbalový zápas už v Česku vzhledem k velikosti stadionů pořádat nelze – odpovídat tomu bude i organizační zabezpečení. Fotbalová asociace České republiky proto spouští nábor dobrovolníků, kteří se chtějí pohybovat v blízkosti největších fotbalových hvězd současnosti.

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce.

Dobrovolníci obsadí širokou škálu pozic – od pořadatelů na stadionu, přes asistenty organizačního týmu, práci v akreditačním středisku nebo v dopingovém oddělení až po roli v rámci zahajovacího ceremoniálu přímo na hřišti. UEFA rovněž hledá řidiče do rozsáhlého vozového parku, navigátory na pražském letišti či pracovníky, kteří budou k dispozici pro VIP hosty, média či televizní společnosti.

Proč se stát dobrovolníkem?

Každý dobrovolník dostane kromě možnosti spolupracovat na letošní největší sportovní akci v Česku unikátní certifikát UEFA o absolvování dobrovolnického programu, neopakovatelnou zkušenost, oblečení vyrobené speciálně pro tuto akci, účast na závěrečném slavnostním eventu uspořádaném pro všechny dobrovolníky, zajištěný catering během výkonu práce a vstupenku na některý z dalších zápasů české reprezentace.

A co by měl každý dobrovolník splňovat?

Musí mu být minimálně 18 let, mít alespoň základní znalost angličtiny a být časově dostupný v době konání finálového zápasu. FAČR bude nabírat dobrovolníky na období přibližně dva týdny před zápasem až do samotného utkání a časové možnosti bude s každým přihlášeným probírat individuálně (vybrané pozice vyžadují třeba i jen jeden volný den, většina však více).

Všichni zájemci se mohou hlásit na tomto odkazu, případné otázky pak mohou posílat na e-mailovou adresu dobrovolnici@fotbal.cz.