13. 5. 2020

MOL Cup: Finálový duel naplánován na 1. července

Termín finále letošního ročníku MOL Cupu, tedy domácí pohárové soutěže, bylo nově stanoveno na středu 1. července. Oficiálním termínem pro odehrání semifinálových duelů, v nichž se poměří AC Sparta Praha s FC Viktoria Plzeň a SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec, je středa 17. června.

Fotbalová asociace České republiky, která je řídícím orgánem MOL Cupu, stanovila tyto termíny poté, co Ligová fotbalová asociace v úterý 12. května rozhodla o opětovném rozehrání obou domácích profesionálních soutěží (FORTUNA:LIGA a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA) počínaje 23. květnem a utkáním FK Teplice – FC Slovan Liberec.

Termínové listiny MOL Cupu i obou zmíněných soutěží doznaly zásadních změn kvůli pandemii koronaviru, kvůli níž musely být odloženy či zrušeny veškeré sportovní akce v České republice i zahraničí.

Původním termínem pro odehrání finále MOL Cupu byla středa 20. května.

„Pevně věříme, že jubilejní šedesátý ročník domácí pohárové soutěže, bude opravdu dohrán na fotbalovém hřišti a my jako pořadatel uděláme naprosté maximum, aby se tak opravdu stalo. Do konce soutěže zbývají odehrát tři zápasy a další vývoj nám snad bude nakloněn. Pohár i ligové soutěže jsou letos vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zásadně poznamenány změnami v termínových listinách, ale to nejhorší je snad již za námi a soutěže, které zatím nebyly ukončeny, dokážeme zkompletovat sportovní cestou,“ uvedl Martin Malík, předseda FAČR.   

Dále platí skutečnost, že finálový duel MOL Cupu se uskuteční na hřišti týmu, který je k hracímu dni semifinále (17. červnu) na horším umístění v nejvyšší soutěži.

V souvislosti s pandemií koronaviru bylo formálně rozhodnuto také o zrušení utkání Česko-slovenského Superpoháru mezi vítězi české a slovenské pohárové soutěže. Ten se měl původně uskutečnit právě 1. července.