19. 9. 2019

Linka bezpečí oslaví 25 let své existence fotbalem!

Linka bezpečí denně pomůže 500 dětem! Poskytuje bezplatné poradenství dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích i při řešení každodenních problémů. Současně provozuje Rodičovskou linku určenou nejen rodičům, ale všem dospělým se starostí o dítě.

Služby jsou akreditovány v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v České republice a Linka bezpečí je členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International.

Jednou z firem, která Linku bezpečí podporuje, je i Fotbalová asociace České republiky, která ve spolupráci s Linkou bezpečí vytvořila Manuál pro fotbalové trenéry s názvem Jak pomoci dětem, které něco trápí.

Projekt zaregistrovala i Unie evropských fotbalových asociací UEFA a udělila mu ocenění Nadace UEFA Foundation for Children Award 2019.

„S odborníky z Linky bezpečí spolupracují naši trenéři dlouhodobě. Je skvělé, že výsledkem naší spolupráce je konkrétní počin – Manuál pro fotbalové trenéry. Krátce po jeho uveřejnění jsme už zaznamenali i zájem z jiných sportovní asociací a je tedy zřejmé, že jsme vytvořili materiál, který má velký přesah a může skutečně pomáhat,“ říká garant profesionálního fotbalu a prezident Unie českých fotbalových trenérů Verner Lička.

Oslavit 25 let fungování Linky bezpečí můžete i Vy!

V sobotu 21. 9. Vás čeká bohatý program na hřišti SK Dolní Chabry, kde odehrají pro Linku bezpečí charitativní fotbalový zápas hvězdy týmu Real Top Praha, za který nastoupí, mimo jiných Vladimír Šmicer, Ladislav Hampl nebo Jaromír Bosák.

Pro děti i dospělé je ale připravený bohatý program na celé odpoledne, tak přijeďte s Linkou bezpečí oslavovat i Vy.