25. 4. 2023

Komuniké ze zasedání VV FAČR ze dne 25. dubna 2023

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky přijal na řádném zasedání v Praze dne 25. dubna 2023 následující závěry:

VV vyslechl vystoupení předsedy NSA pana Ondřeje Šebka
Předseda seznámil s plány NSA do budoucna a přiblížil fungování agentury pod novým vedením i plánované změny i ambice. Vyzdvihl úzkou a úspěšnou spolupráci s vedením FAČR a připomněl, že plánuje v letošním roce setkání se sportovními organizacemi v regionech.                   

VV schválil zápisy z řádného jednání VV ze dne 22. března a mimořádného jednání VV ze dne 30. března

VV vzal na vědomí informace z FIFA a UEFA:

  • ocenil zvolení Petra Fouska do VV UEFA, který se stal po 21 letech českým zástupcem v nejvyšším orgánu evropského fotbalu
  • o přípravě pražského finále Konferenční ligy UEFA informoval předseda organizačního výboru Michal Zajac. Celý proces přípravy je velmi důkladný, UEFA v Praze provedla řadu inspekčních cest. Cílem je špičková organizace a úspěšné finále, kdy se Praha stane 7.6. centrem evropského fotbalu.
  • o jmenování Petra Čecha do Fotbalové rady UEFA, která je nově zřízeným orgánem UEFA a sdružuje 24 fotbalových legend, bývalých špičkových hráčů a trenérů
  • o pražském semináři La Ligy a zasedání European Leagues, které se uskutečnily v minulém týdnu. Důraz byl kladen především na společný boj klubů a národních asociací proti snahám vytvořit Superligu.

VV vzal na vědomí záležitosti státní reprezentace a vyzdvihl úspěšný postup ženské reprezentace do 19 let na EURO, které se uskuteční v červenci v Belgii                       

VV vzal na vědomí informace o programu XX8
Jde o program NSA věnovaný ženskému fotbalu. „Ženskému fotbalu se věnujeme stále více, klademe a budeme klást důraz na jeho rozvoj ve všech oblastech,“ upozornil Petr Fousek.                                                           
 
VV vzal na vědomí informace z komisí FAČR
Sportovní ředitel FAČR Zdeněk Psotka seznámil se současným stavem přípravy restrukturalizace soutěží a představil analýzu současného stavu i možnosti dalších kroků. „Stále jsme ve stádiu příprav a konzultací širokého názorového spektra uvnitř asociace,“ řekl Petr Fousek na tiskové konferenci po jednání a znovu připomněl, že celý proces bude nějaký čas trvat a rozhodně se reorganizace neuskuteční od nejbližší sezóny 23/24.

Výkonný výbor vzal na vědomí informace o výsledcích voleb do výkonného výboru Svazu futsalu ČR, které si zvolilo nové vedení na čtyři roky pod vedením předsedy Radka Loba.

VV vzal na vědomí záležitosti obchodních společností FAČR

VV vzal na vědomí ekonomické informace

VV vzal na vědomí zprávy Revizní a kontrolní komise FAČR

VV schválil návrh programu Valné hromady FAČR, která se uskuteční 23. června v Hotelu Aquapalace Prague v Čestlicích. Program bude zveřejněn na webu i úřední desce a také rozeslán do hnutí.

VV vzal na vědomí informace o stavu příprav a budování nového Informačního systému FAČR (IS 2.0)

VV schválil významné podíly dle § 33 odstavec 7 Soutěžního řádu

VV vzal na vědomí informace o průběhu soudních kauz
„Proces v kauze Berbr a spol. se protáhne nejméně do konce roku. V dosavadním průběhu zde bohužel, především z úst hlavníha aktéra, padla celá řada nepravdivých informací o způsobu řízení českého fotbalu. Dnes již není v žádném případě možné, aby někdo z vedení asociace zasahoval do činnosti nezávislých komisí, jak tomu bylo v době dřívějšího vedení, obzvláště pak do práce komise rozhodčích. Na těchto výpovědích je ale aspoň vidět, jak moc se změnilo v řízení FAČR od našeho příchodu,“ okomentoval dosavadní soudní proces první místopředseda Jiří Šidliák na tiskové konferenci.

VV vzal na vědomí informace o přípravě finále MOL Cupu
Generální sekretář FAČR Michal Valtr představil organizaci finálového utkání AC Sparta Praha – SK Slavia Praha, které se uskuteční 3. května v epet Areně včetně systému rozdělení vstupenek a kroků nutných k zajištění bezpečnosti.

VV FAČR schválil změny týkající se Členství FAČR: 

A) Přijetí nového člena FAČR: 

  • Fotbalový klub Spartak Žebrák, z.s.  
  • Sportovní akademie Středočeský kraj, z.s.   
  • Tělovýchovná jednota Sokol Lysice, z.s. (obnova, id: 6210211) 

B) Převod práv a povinností podle čl. 14 odst. 2 písm. b) Stanov (s účinností od 1. 7. 2023): 

  • z SK Olympia Ráječko (ID: 6210271) na FK Blansko (ID: 6210521) – 1. B třída Jihomoravského krajského fotbalového svazu

C) Přestup PŘÍPRAVKY mimo přestupní termín dle § 28 odst. 3 písm. c) Přestupního řádu: 

  • hráč 17030043 z členského klubu TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší "z.s." (ID: 5250271) do SK Sparta Úpice, z. s. (ID: 5250341)  
  • hráč 15050187 z členského klubu Amatérský fotbalový klub Urbanice, z.s. (ID: 5210331) do Sokol Lhota pod Libčany, z.s (ID: 5210201) 
Náš fotbal živě Vratislavice