6. 11. 2018

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 6. 11. 2018

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 14. kola FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava (zápas Mol Cup)

V 5. minutě se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za držení soupeře, ke kterému došlo v pokutovém území hostujícího mužstva.

2) Bohemians Praha 1905 - FK Teplice

V 17. minutě se asistent rozhodčího Vít Melichar dopustil chyby, když ve spolupráci s rozhodčím Ondřejem Lerchem nesignalizoval ofsajd před dosažením branky hostujícího mužstva.

3) FK Dukla Praha - FK Jablonec

V 17. minutě se rozhodčí Martin Nenadál dopustil chyby, když nevyloučil domácího hráče č. 44 za surovou hru. Rozhodčí hráči udělil pouze žlutou kartu za bezohledný zákrok.

4) FC Baník Ostrava – FC Viktoria Plzeň

V 50. minutě se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop pro domácí mužstvo za kopnutí soupeře, ke kterému došlo v pokutovém území hostujícího mužstva. Pokutový kop byl nařízen až dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.

V 71. minutě se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop za podražení soupeře, ke kterému došlo v pokutovém území hostujícího mužstva. V rámci této herní situace rozhodčí Zbyněk Proske hrubě chyboval, když nerespektoval doporučení VAR Miroslava Zelinky, který doporučil rozhodčímu tuto situaci přezkoumat u monitoru.

KR důrazně upozorňuje rozhodčí, že jednou z priorit při řízení utkání je ochrana zdraví hráčů.