5. 6. 2019

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 5. 6. 2019

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi zápasů baráže FORTUNA:LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) Karviná - Jihlava

V 61. minutě se rozhodčí Milan Matějček dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva.

Po skončení utkání se rozhodčí Milan Matějček ve spolupráci se 4. rozhodčím Jakubem Vojkovským dopustil chyby, když do zápisu o utkání neuvedl udělení žluté karty domácímu hráči č. 8, ke kterému došlo v 62. minutě. V této situaci rovněž pochybil delegát svazu Jaroslav Kubíček. Komise rozhodčích předává toto pochybení Etické komisi FAČR s návrhem na projednání případu a potrestáni rozhodčích a delegáta svazu.

2) Brno - Příbram

Ve 40. minutě se rozhodčí Ondřej Berka dopustil chyby, když uznal branku domácího mužstva. Dosažení branky předcházela ruka domácího hráče.

3) Jihlava – Karviná

Ve 48. minutě se rozhodčí Martin Nenadál dopustil chyby, když nevyloučil hostujícího hráče za zmaření zjevné brankové možnosti. Rozhodčí hostujícímu hráči udělil pouze žlutou kartu. 

Na základě rozborů odehraných zápasů v nadstavbové části přijala komise rozhodčích následující opatření:

Rozhodčí Martin Nenadál, Milan Matějček a asistent rozhodčího Miroslav Fišer nebudou zařazeni na listinu rozhodčích profesionálních soutěží pro příští sezónu. Rozhodčí Pavel Orel a asistent Michal Myška nebudou v podzimní části nadcházející sezóny delegováni na utkání FORTUNA:LIGY. Rozhodčí Petr Ardeleanu nebude na začátku podzimní části nadcházející sezóny delegován na utkání FORTUNA:LIGY.