5. 3. 2019

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 5. 3. 2019

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 23. kola FORTUNA:LIGY a 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) Liberec - Sparta

V 77. minutě se rozhodčí Pavel Franěk dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za držení soupeře. Pokutový kop byl nařízen dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.

2) Baník Ostrava - Zlín

Ve 38. minutě se rozhodčí Pavel Julínek dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za udeření soupeře a neudělil červenou kartu hráči hostujícího mužstva za HNCH.

3) Teplice – Opava

V 7. minutě se rozhodčí Ondřej Ginzel dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva.

V 82. minutě se rozhodčí Ondřej Ginzel ve spolupráci s asistentem rozhodčího Ondřejem Kožárem dopustil chyby, když nenařídil pokutový pro hostující mužstvo.

4)  Bohemians - Slavia

Ve 21. minutě se rozhodčí Pavel Královec dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva za držení soupeře. Pokutový kop byl nařízen dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR. V této situaci VAR postupoval v souladu s protokolem, jelikož rozhodčí zákrok hráče Bohemians Praha na hráče Slavia Praha vůbec neviděl a podle názoru VAR rozhodčí přehlédl závažnou situaci související s nenařízením pokutového kopu. Vzhledem k tomu, že domácí mužstvo po této situaci dosáhlo branky po 17 sekundách, nestihl VAR překontrolovat všechny dostupné záběry a tudíž nestihl rozhodčímu sdělit, aby hru přerušil v neutrálním prostoru.

5) Jihlava - Znojmo 

V 78. minutě se rozhodčí Pavel Rejžek dopustil chyby, když nesprávně udělil 2.ŽK + ČK hráči hostujícího mužstva.

Komise rozhodčích  připomíná, že v případě zájmů sdělovacích prostředků o vyjádření ke konkrétním situacím,  rozhodčí a videorozhodčí poskytnou médiím rozhovor, přičemž rozhodčí tak učiní po splnění všech nutných náležitostí (vyplnění zápisu o utkání apod.) a VAR tak učiní po skončení přímého přenosu.