4. 12. 2018

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 4. 12. 2018

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 17. kola FORTUNA:LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) Slovácko – Sparta

Ve 37. minutě se asistent rozhodčího Milan Flimmel dopustil chyby, když nesignalizoval ofsajd domácího hráče před dosažením branky domácího mužstva. Branka nebyla uznána až na základě intervence VAR.

V 62. minutě se rozhodčí Radek Příhoda dopustil chyby, když neudělil červenou kartu domácímu hráči č. za 19 za surovou hru. Rozhodčí hráči udělil pouze žlutou kartu.

V 75. minutě se rozhodčí Radek Příhoda dopustil chyby, když neudělil červenou kartu hostujícímu hráči č. 9 za udeření soupeře. Hráč byl vyloučen dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.

V 88. minutě se rozhodčí Radek Příhoda dopustil chyby, když nesprávně udělil červenou kartu hostujícímu hráči č. 4. Hráč měl být napomenut žlutou kartou za nesportovní chování.

V nastavené době hry 2. poločasu se rozhodčí Radek Příhoda dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva.

2) Plzeň – Olomouc

V 88. minutě se rozhodčí Pavel Julínek dopustil chyby, když nevyloučil hostujícího hráče č. 6 za zmaření zjevné brankové možnosti.