27. 11. 2018

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 27. 11. 2018

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 16. kola FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) Prostějov - Třinec

V 54. minutě se rozhodčí Ondřej Cieslar dopustil chyby, když ve spolupráci s asistentem rozhodčího Jakubem Mojžíšem nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za držení soupeře.

V 86. minutě se rozhodčí Ondřej Cieslar dopustil chyby, když neudělil druhou žlutou a následně červenou kartu domácímu hráči č. 13 za nesportovní chování.

V nastavené době hry 2. poločasu se rozhodčí Ondřej Cieslar dopustil chyby, když nevyloučil domácího hráče č. 21 za zmaření zjevné brankové možnosti soupeře. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

2) Karviná-Slavia

Ve 33. minutě se rozhodčí Pavel Franěk dopustil chyby, když ve spolupráci s asistentem Jiřím Křížem nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva za nedovolený zákrok domácího hráče, ke kterému došlo v pokutovém území domácího mužstva. Pokutový kop byl nařízen až dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.

3) Liberec – Plzeň

V 64. minutě se rozhodčí Pavel Orel dopustil chyby, když neudělil červenou kartu hostujícímu hráči za surovou hru. Rozhodčí hráči udělil pouze žlutou kartu a své rozhodnutí změnil až dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.

4) Olomouc - Mladá Boleslav

V 75. minutě se asistent rozhodčího Petr Antoníček dopustil chyby, když nesprávně signalizoval ofsajd hostujícího útočníka při dosažení branky.

5) Sparta Praha – Jablonec

V 66. minutě se rozhodčí Pavel Královec dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za nedovolený zákrok hostujícího hráče, ke kterému došlo v pokutovém území hostujícího mužstva. Pokutový kop byl nařízen až dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.