23. 10. 2018

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 23. 10. 2018

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 12. kola FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) Viktoria Žižkov – Dukla Praha (Mol Cup)

V 54. minutě se rozhodčí Ondřej Berka dopustil chyby, když nevyloučil domácího brankáře za zmaření zjevné brankové možnosti hostujícího mužstva.

2) Opava – Jihlava (Mol Cup)

V 86. minutě se rozhodčí Radek Dubravský dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva.

3) Olomouc - Zlín

V 74. minutě se rozhodčí Pavel Rejžek dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva po zákroku hostujícího brankáře na domácího hráče v pokutovém území hostujícího mužstva (rozhodčí nařídil přímý volný kop)

V 76. minutě se asistent rozhodčího Ivo Nádvorník dopustil chyby, když nesignalizoval ofsajd domácího útočníka před dosažením branky domácího mužstva.

4) Sparta Praha – Mladá Boleslav

V 29. minutě se rozhodčí Pavel Orel dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva. Pokutový kop byl odvolán po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu správně odeslal VAR.

V 61. minutě se rozhodčí Pavel Orel dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva. Pokutový kop byl nařízen dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu správně odeslal VAR.

5) Viktoria Žižkov – Vysočina Jihlava

V 53. minutě se rozhodčí Martin Nenadál dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva.