19. 3. 2019

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 19. 3. 2019

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 25. kola FORTUNA:LIGY a 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) Dukla – Karviná

V 1. minutě se rozhodčí Pavel Julínek dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva.

V 59. minutě rozhodčí Pavel Julínek správně nenařídil pokutový kop pro hostující mužstvo, nejednalo se o hraní rukou domácího hráče.

V 72. minutě rozhodčí Pavel Julínek správně nařídil PVK ve prospěch domácího mužstva za strčení do soupeře. Tento přestupek předcházel zákroku brankáře na hostujícího útočníka.

2) Liberec – Zlín

V 89.minutě se asistent rozhodčího Kamil Hájek dopustil chyby, když nesignalizoval ofsajd hráče bezprostředně před dosažením branky domácího mužstva. Branka nebyla uznána až na základě VAR.

3) Sparta Praha – Olomouc 

V 68. minutě se rozhodčí Petr Ardeleanu dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za úmyslnou hru rukou. Pokutový kop byl nařízen dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.

V nastavené době hry 2. poločasu se rozhodčí Petr Ardeleanu dopustil chyby, když neudělil hráči domácího mužstva ČK za surovou hru. Rozhodčí hráči udělil pouze ŽK.

4) Příbram - Slavia

V 67. minutě se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za úmyslnou hru rukou. Pokutový kop byl nařízen dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR.

5) Jihlava – Sokolov

V 71. minutě se rozhodčí Jakub Vojkovský dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva za úmyslnou hru rukou.

6) Hradec Králové – Prostějov

Ve 12. minutě se rozhodčí Tomáš Klíma ve spolupráci s asistentem Jakubem Mojžíšem dopustil chyby, když uznal první branku domácího mužstva. Dosažení branky předcházel ofsajd hráče domácího mužstva a nedovolený zákrok na brankáře hostujícího mužstva.

V 71. minutě se rozhodčí Tomáš Klíma dopustil chyby, když nesprávně udělil hostujícímu hráči 2.cŽK a následně ČK. Rozhodčí měl za nedovolený zákrok nařídit pouze PVK a neudělit žádný osobní trest.

Komise rozhodčích po důkladném zhodnocení probíhající jarní části sezóny přijala následující opatření:

1) Rozhodčí Pavel Julínek a Zbyněk Proske budou do konce soutěžního ročníku obsazováni pouze na utkání mládeže (juniorská liga + dorostenecká liga).

2) Asistent rozhodčího Jan Petřík se přeřazuje mezi rozhodčí.

3) Komise rozhodčích dále rozhodla, že v průběhu jarní části budou delegováni vybraní rozhodčí ŘKČ a ŘKM na zápasy Fortuna národní ligy.