14. 5. 2019

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 14. 5. 2019

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi druhého hracího dne nadstavbové části FORTUNA:LIGY a 27. a 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po důkladné analýze přijala tyto následující závěry:

1) Brno – Hradec Králové (27. kolo)

V 75. minutě se rozhodčí Ondřej Pechanec dopustil chyby, když nevyloučil hostujícího hráče za hrubé nesportovní chování. Rozhodčí udělil hostujícímu hráči pouze žlutou kartu.

2) Chrudim – Vlašim (28. kolo)

V 5. minutě se rozhodčí Radek Dubravský ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem dopustil chyby, když nesprávně uznal první branku domácího mužstva. Dosažení branky předcházel ofsajd hráče domácího mužstva.

V 89. minutě se Radek Dubravský dopustil chyby, když nevyloučil hostujícího hráče za hrubé nesportovní chování. Rozhodčí udělil hostujícímu hráči pouze žlutou kartu.

3) Sokolov – Znojmo (28. kolo)

V nastavené době 1. poločasu se rozhodčí Ondřej Ginzel dopustil chyby, když nevyloučil domácího hráče za hrubé nesportovní chování. Rozhodčí udělil domácímu hráči pouze žlutou kartu. 

4) Vítkovice – Brno (28. kolo)

V nastavené době hry 1. poločasu se asistent rozhodčího Adam Horák dopustil chyby, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího hráče po dosažení branky. O ofsajd se nejednalo, branka byla regulérní.

5) Příbram - Karviná

V 64. minutě se rozhodčí Ondřej Lerch dopustil chyby, když před dosažením branky domácího mužstva nepřerušil hru a nenařídil přímý volný kop ve prospěch hostujícího mužstva pro hru rukou domácího hráče.

6) Olomouc – Zlín

V 90. minutě se rozhodčí Tomáš Klíma dopustil chyby, když nesprávně udělil 2. žlutou a následně červenou kartu hostujícímu hráči. Nejednalo se o přestupek, za který měl rozhodčí udělit hostujícímu hráči osobní trest.