4. 9. 2018

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR ze 4. 9. 2018

Komise rozhodčích FAČR se na svém dnešním pravidelném zasedání zabývala událostmi 7. kola ve FORTUNA:LIZE a FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a přijala následující opatření:

1) AC Sparta Praha – FK Dukla Praha

Ve 43. minutě se rozhodčí Ondřej Pechanec dopustil hrubé chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího celku za úmyslnou hru rukou. V této situaci rovněž hrubě pochybil Radek Příhoda jako VAR, který měl dostupné záběry odeslat rozhodčímu ke zhlédnutí.

2) FK Mladá Boleslav  - FK Teplice

V 72. minutě se asistent rozhodčího Jiří Moláček dopustil hrubé chyby, když nesprávně signalizoval ofsajd při dosažení branky domácího celku.

3) SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň

Ve 35. minutě se rozhodčí Petr Ardeleanu dopustil hrubé chyby, když ve spolupráci s asistentem Ivo Nádvorníkem nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za úmyslnou hru rukou. Pokutový kop byl nařízen dodatečně po shlédnutí dostupných záběrů, které  rozhodčímu správně odeslal VAR.

V 55. minutě rozhodčí Petr Ardeleanu a asistent rozhodčího Dušan Pospíšil nepostupovali podle metodiky VAR, kdy měli nechat dohrát útočnou akci domácího mužstva a následně ji nechat přezkoumat VAR. 

4) SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905

V 5. minutě se dopustil hrubé chyby asistent rozhodčího Stanislav Pochylý, který nesignalizoval ofsajd při dosažení branky domácího mužstva. V této situaci rovněž pochybil Karel Hrubeš jako VAR, který branku i po shlédnutí dostupných záběrů nechal uznat.

5) FC Hradec Králové - FC Sellier Bellot Vlašim

Ve 41. minutě se asistent rozhodčího Jan Petřík dopustil hrubé chyby, když nesprávně signalizoval ofsajd při dosažení branky hostujícího celku.

V 77 minutě se rozhodčí Tomáš Klíma dopustil hrubé chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva.

6) Ústí nad Labem – Brno

V 36. minutě se rozhodčí Vojtěch Severýn dopustil hrubé chyby, když neudělil červenou kartu hráči hostujícího družstva za hrubé nesportovní chování – kopnutí soupeře.

V 57. minutě se rozhodčí Vojtěch Severýn dopustil hrubé chyby, když neudělil červenou kartu hráči hostujícího družstva za surovou hru – kopnutí soupeře.