17. 10. 2016

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR konaného dne 17. října 2016

Komise rozhodčích FAČR se na svém zasedání konaném dne 17. října 2016 zabývala vyhodnocením utkání 10. kola ePojisteni.cz ligy a 11. kola Fotbalové národní ligy a přijala následující závěry ...

1. V utkání FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil hrubé chyby, když nenařídil ve 21. minutě PK pro hostující mužstvo za strčení hráče hostí domácím hráčem v souboji o míč v PÚ.

Rozhodčímu utkání Miroslavu Zelinkovi pozastavuje Komise rozhodčích FAČR delegace na dvě soutěžní utkání v utkáních ePojisteni.cz ligy a Fotbalové národní ligy.

2. V utkání 1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň se rozhodčí Jan Machálek dopustil hrubé chyby, když v 71. minutě neudělil 2ŽK/ČK hráči domácích za bezohledné kopnutí hráče hostí v souboji o míč.

Rozhodčímu utkání Janu Machálkovi pozastavuje Komise rozhodčích FAČR delegace na jedno soutěžní utkání v utkáních ePojisteni.cz ligy a Fotbalové národní ligy.

3. V utkání 1. SC Znojmo – FK Varnsdorf se rozhodčí Emanuel Marek dopustil hrubé chyby, když nenařídil v 60. minutě PK pro hosty za podražení hostujícího hráče domácím hráčem ze strany v souboji o míč.

V utkání 1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň se pak tentýž rozhodčí dopustil ještě nedostatečného plnění funkce čtvrtého rozhodčího.

Rozhodčímu Emanuelu Markovi pozastavuje Komise rozhodčích FAČR delegace celkem na tři soutěžní utkání v utkáních ePojisteni.cz ligy a Fotbalové národní ligy.

4. V utkání 1. SC Znojmo – FK Varnsdorf se asistent rozhodčího Stanislav Pochylý dopustil hrubé chyby ve spolupráci s rozhodčím, když nedošlo k jeho součinnosti v 60. minutě k nařízení PK pro hosty za podražení hostujícího hráče domácím hráčem ze strany v souboji o míč.

Asistentovi rozhodčího Stanislavu Pochylému pozastavuje Komise rozhodčích FAČR delegace na dvě soutěžní utkání v utkáních ePojisteni.cz ligy a Fotbalové národní ligy.

5. V utkání FC Baník Ostrava – FK Viktoria Žižkov se rozhodčí Pavel Rejžek dopustil hrubé chyby, když ve 13. minutě nenařídil PK pro domácí mužstvo za držení soupeře za dres v PÚ.  A v tomtéž utkání se dopustil hrubé chyby také asistent Pavel Vlasjuk tím, že chybně signalizoval rozhodčímu utkání PK ve 3. minutě za úmyslnou hru rukou.

Rozhodčímu Pavlu Rejžkovi a asistentovi rozhodčího Pavlovi Vlasjukovi pozastavuje Komise rozhodčích FAČR delegace na dvě soutěžní utkání v utkáních ePojisteni.cz ligy a Fotbalové národní ligy.