9. 5. 2016

Komuniké z 29. řádného zasedání Výkonného výboru FAČR dne 9. 5. 2016

V pondělí 9. května 2016 zasedal v Praze na Strahově Výkonný výbor FAČR.

VV FAČR vzal na vědomí aktuální informace státní reprezentace

- Informace o inspekční cestě trenéra a manažera A-týmu do Anglie
- Ocenění kvalitních výkonů ženského týmu do 17 let na ME v Bělorusku

VV FAČR schválil změnu v systému vedení mládežnických reprezentací a ukončení spolupráce s trenéry: U19 – Pavel Malura, U18 – Pavel Hoftych, U17 – Aleš Čvančara, a hlavním kondičním trenérem Janem Netscherem.

VV FAČR vzal na vědomí informace UEFA a FIFA

- Informace z UEFA o dvouletém experimentálním cyklu využití videa – probíhají jednání o možném zapojení české nejvyšší soutěže

VV FAČR schválil materiály na 18. řádnou Valnou hromadu

VV FAČR schválil znění rámcové smlouvy FAČR/LFA

VV FAČR schválil rozhodnutí jediného akcionáře FAČR při výkonu působnosti VH

VV FAČR schválil přestupní řád FAČR v paragrafové podobě s účinností od 1. 6. 2016

VV FAČR schválil 1. část novelizačního balíku předpisů FAČR, konkrétně evidenční a registrační řád, zprostředkovatelský řád a řád trenérů. 

VV FAČR revokoval své usnesení o nezveřejňování výsledků a tabulek a odsouhlasil neuveřejňování tabulek s tím, že výsledky se uveřejňovat mohou. Nyní tedy ve znění: „VV FAČR rozhodl o nezveřejňování tabulek soutěží u obou kategorií přípravek na všech úrovních a stejně tak u kategorie mladších žáků v soutěžích SpSM".

VV FAČR změny v personálním obsazení sboru rozhodců a jmenoval Mgr. Michala Tandlera

VV FAČR vzala na vědomí materiály k zaujetí stanoviska k chování rozhodčího p. Pavla Řiháka a předal podnět k projednání DK FAČR

VV FAČR schválil procesní změnu návrhu technických delegátů u profesionálních soutěží

VV FAČR schválil listinu fitness instruktorů rozhodčích FAČR

VV FAČR vzal na vědomí zprávy RKK FAČR

VV FAČR schválil reorganizaci dorosteneckých soutěží a dále změnu systému u kategorie mladších žáku v režimu 7+1

VV FAČR vzal na vědomí informace týkající se mladého a reálného fotbalu

VV FAČR schválil změny v členství klubů FAČR:

1. V souladu s článkem 14 odst. 2 Stanov FAČR rozhodl Výkonný výbor FAČR o udělení výjimky k převodu práv a povinností u následujících členů Asociace :

a) Z klubu FK Slavoj Vyšehrad s.r.o. na klub FC Slavoj Vyšehrad a.s., a to v následujícím rozsahu :

- Muži A – Fotbalová národní liga
- Muži B – 12M-1.A/A
- U19 - ČLD
- U17 B - ČLD
- U16 B - ČLD
- U15 C - ČLŽ
- U14 C - ČLŽ
- U13 B - ČLŽ
- U12 B – ČLŽ
- 81 SPŘ 2005 (2HP)

b) Z klubu FSC LIBUŠ na Sportovní klub Libuš 838, z.s., a to v následujícím rozsahu :

- Muži – A2A – 1.A třída
- Starší dorost – C1A – přebor
- Mladší dorost – D1A – přebor
- Starší žáci – E2A -1.A třída
- Mladší žáci – F2A – 1.A třída 

c) Z klubu Tělocvičná jednota Sokol Ovčáry – Nedomice na klub Tělovýchovná jednota Kly, z.s. a to v následujícím rozsahu :

- Muži A – I.B třída
- Muži B – IV.třída
-  Přípravka mladší – Okresní přebor

d) Z klubu Fotbalový klubu Humpolec z.s. na klub ATHLETICKO-FOOTBALOVÝ CLUB HUMPOLEC, a to v následujícím rozsahu:

- Mladší žáci – krajský přebor
- Starší žáci – krajský přebor
- Dorost – krajský přebor
- Muži B – I.B třída
- Muži A – krajský přebor
- Předpřípravka
- Mladší přípravka – krajský přebor
- Starší přípravka A – krajský přebor
- Starší přípravka B – okresní přebor
- Muži – IV.třída

e) Z klubu FK Čáslav, z.s. na klub FK Čáslav, a.s., a to v následujícím rozsahu:

- U19 – Krajský přebor staršího dorostu
- U17 – Krajský přebor mladšího dorostu
- U15 – Česká liga žáků
- U14 – Česká liga žáků
- U14 B – Okresní přebor starších žáků
- U13 – Česká liga žáků
- U12 – Česká liga žáků
- U11 – okresní přebor mladších žáků
- U10 – Okresní přebor starších přípravek
- Dívky – Okresní přebor mladších žáků
- Ženy – II. liga žen
- U9 - Okresní přebor
- U8 - Okresní přebor
- U7 – Okresní přebor
- Muži – Česká fotbalová liga
- Muži B – I.B třída

2. V souvislosti s rozhodnutím o převodu práv a povinností podle odstavce 1 rozhodl Výkonný výbor FAČR dále o tom, že v případě, že některý z hráčů, k jehož přestupu došlo v souladu s odst. 1, využije svého práva k přestupu bez souhlasu mateřského klubu podle čl. 7 odst. 4 Přestupního řádu, náleží výše stanoveného odstupného nabývajícímu klubu.

3. V souladu s čl. 16 odst. 6 písm. h Výkonný výbor FAČR rozhodl o postoupení družstva žen z klub ŽFK Trutnov do klubu MFK Trutnov, z.s.

Věc: Agenda členských klubů

1. Výkonný výbor FAČR přijímá za člena FAČR: 

- FK Opatov, z.s.
- Fotbalový klub Doubravník, z.s.
- FC Slavoj Vyšehrad, a.s.
- SDRUŽENÍ PRO PODPORU TENISOVÉ A FOTBALOVÉ MLÁDEŽE
- SPORT CLUB Klatovy z.s.
- SK VOCHOV 1930 z.s. 

2. Výkonný výbor FAČR souhlasí se zrušením členství ve FAČR na návrh příslušných OFS:  

- 3120271 TJ Sokol Soběnov

3. Výkonný výbor FAČR se změnou názvu níže uvedených klubů: 

- FC Bílovec na Fotbalový klub Bílovec, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Stará Ves na TJ Sokol Stará Ves, z.s.
- Fotbalový klub AFK Hronov na AFK Hronov, z.s.
- Tělovýchovná jednota Jiskra Hořice na TJ Jiskra Hořice, z.s.
- Slezský fotbalový club Opava-mládež, o. s. na Slezský FC Opava, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Rybník na Sportovní klub Rybník, z.s.
- Tělovýchovná jednota Motor Záchlumí na T.J. Motor Záchlumí z.s.
- SK Přibyslav na SK PŘIBYSLAV, z.s.
- Tělovýchovná jednota JISTEBNÍK na TJ Jistebník, z.s.
- TJ Maloměřická cementárna a vápenice Brno na TJ. Maloměřická cementárna a vápenice Brno, z.s.
- Sokol Suchdol n. Lužnicí na “Sokol Suchdol nad Lužnicí z.s.“
- Tělovýchovná jednota Dolní Němčí na FK Dolní Němčí, z.s.
- SK MOGUL Vacenovice na Sportovní klub Vacenovice, z.s.
- TJ Sokol Prostřední Bečva na FK Prostřední Bečva, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Milešov na TJ Sokol Milešov, z.s.
- TJ Družstevník Bělá pod Pradědem na FK Bělá pod Pradědem z.s.
- Tělovýchovná jednota SK Krakovany na SK Krakovany z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Lipová na TJ Sokol Lipová, z.s.
- Sokol Domanín na FK Domanín, z. s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Myštěves na TJ Sokol Myštěves, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Stráž nad Nežárkou na TJ Sokol Stráž nad Nežárkou, z.s.
- Tělovýchovná jednota TATRAN LITOVEL na TJ TATRAN LITOVEL, z.s
- TJ Středohor Dobroměřice na FK Dobroměřice z.s.
- Tělovýchovná jednota Kovohutě Břidličná na TJ Břidličná, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Vedrovice na SK Vedrovice, z.s.
- SK Brušperk na Spolek SK Brušperk
- Tělovýchovná jednota Liaz Vehlovice na TJ Liaz Vehlovice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Košetice, o.s. na Sokol Košetice, z.s.
- TJ Sokol Stachy na Sokol Stachy, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Velký Ořechov na TJ Sokol Velký Ořechov, z.s.
- Tělovýchovná jednota Durisol Všeradice na FK Všeradice 1932,z.s.
- SK Skály na SPORTOVNÍ KLUB SKÁLY, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Teplýšovice na TJ Sokol Teplýšovice z.s.
- S.K.Pernštejn Nedvědice na Sportovní klub Pernštejn Nedvědice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Štítná nad Vláří na TJ Štítná nad Vláří, z.s.
- Tělovýchovná jednota FC Nemyslovice na FC Nemyslovice, z.s.
- FC Viktoria Otrokovice na FC Viktoria Otrokovice, spolek
- Sportovní klub Horní Lhota na SK Horní Lhota, z.s.
- Tělovýchovná jednota Vladislav na TJ Vladislav, spolek
- Fotbalový klub Slezan Osoblaha na FK Slezan Osoblaha, z.s.
- Sportovní klub KAVAS Větrovy na SK KAVAS VĚTROVY, z.s.
- Sokol Hrabyně na Tělovýchovná jednota Sokol Hrabyně, z.s.
- TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA DARKOVICE na Fotbalový klub Darkovice, z.s.
- Tělovýchovná jednota SOKOL ČESTLICE na TJ SOKOL ČESTLICE, z.s.
- Tělovýchovná jednota Tatran Přimda na TJ Tatran Přimda,z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Lomnice u Rýmařova na TJ SOKOL Lomnice z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Kondrac klub TJ Sokol Kondrac z.s.
- Tělovýchovná jednota Hvězda Trnovany na TJ Hvězda Trnovany, z.s.
- Tělovýchovná jednota Radenín – Kozmice na TJ Radenín – Kozmice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Lodhéřov na TJ Sokol Lodhéřov, z.s.
- Tělovýchovná jednota Slezské Rudoltice na TJ Slezské Rudoltice,z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Zábrodí na TJ Sokol Zábrodí, z.s.
- Tělovýchovná jednota Pavlice na TJ Pavlice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Paběnice na Tělovýchovná jednota Sokol Paběnice, spolek
- Tělovýchovná jednota Sokol Radošovice – Strýčice na TJ Sokol Radošovice – Strýčice, z.s.
- Sokol Jabkenice na TJ Sokol Jabkenice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Lokomotiva České Velenice na TJ Lokomotiva z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Bohuňovice na TJ Sokol Bohuňovice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Jiskra Dobronín na TJ Jiskra Dobronín, z.s.
- TJ Sokol Rudice na TJ SOKOL RUDICE 1922 z.s.
- S.K. Žibřidice na SK Žibřidice, z.s.
- FK Dolní Dvořiště na FK DOLNÍ DVOŘIŠTĚ, z.s.
- TJ Otavan Štěkeň na Tělovýchovná jednota Otavan Štěken, z.s.
- FC Ekochov Hoslovice na SK Hoslovice, z.s.
- Fotbalový klub AFK Hronov na AFK Hronov, z.s.
- Tělovýchovná jednota "Družstevník" Fulnek – Děrné na TJ Děrné, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Zbraslavice na SK Zbraslavice, z.s.
- TJ Sokol Velké Přílepy na TJ Sokol Velké Přílepy, spolek
- TJ Sokol Jinočany, o.s. na TJ Sokol Jinočany, zapsaný spolek
- Tělovýchovná jednota SOKOL Mezilesí na TJ Sokol Mezilesí, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Malenice na TJ Sokol Malenice, z.s.
- Fotbalový klub Vsetín o.s. na FC Vsetín, z.s.
- FK Baník Sokolov na Fotbalový klub Baník Sokolov, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Hejtmánkovice na T.J. Sokol Hejtmánkovice, z. s.
- TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA Hrozňatov na TJ Hrozňatov, z.s.
- Lokomotiva Suchdol n. Odrou na Tělovýchovná jednota Lokomotiva Suchdol nad Odrou, z.s.
- T.J. Otavan Poříčí na TJ Otavan Poříčí, z.s.
- Fotbalový klub Rašovice na Fotbalový klub Rašovice, spolek
- Tělovýchovná jednota ŽS Blata Čičenice na TJ Blata Čičenice z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Mšec na TJ Sokol Mšec, z.s.
- ASK Lipůvka, občanské sdružení na ASK Lipůvka, z.s.
- Sportovní klub AFK Sadská na AFK SADSKÁ z.s.
- Sportovní klub Lány na Sportovní klub Lány, spolek
- Tělovýchovná jednota Lánov na TJ Lánov, z.s.
- FK Litoměřice na FK Litoměřicko, z.s.
- Tělovýchovná jednota Horní Benešov na Tělovýchovná jednota Horní Benešov, spolek
- Tělovýchovná jednota SOKOL PASEKA na SK PASEKA, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Kunčice nad Labem na TJ Sokol Kunčice nad Labem, spolek
- Tělovýchovná jednota Jíloviště na Tělovýchovná jednota Jíloviště, spolek
- TJ Sokol Údlice na Tělovýchovná jednota Sokol Údlice z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Dolní Počernice na Sokol Dolní Počernice z.s.
- Sokol Drnovice na TJ Sokol Drnovice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Prosenice na Sokol Prosenice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Slovan Hrádek nad Nisou na FK SLOVAN Hrádek nad Nisou 1910 z.s.
- TJ Sokol Oldřichov v Hájích na Tělovýchovná jednota Sokol Oldřichov v Hájích, zapsaný spolek
- Tělovýchovná jednota Dříteň na Tělovýchovná jednota Dříteň, zapsaný spolek
- SKP České Budějovice na Sportovní klub policie České Budějovice, z.s.
- SK Moravské Knínice na Sportovní klub Moravské Knínice, z.s.
- Tělovýchovná jednota Slezan Jindřichov na TJ Slezan Jindřichov, z.s.
- TJ Sokol Chotyně – ČOS na Tělocvičná jednota Sokol Chotyně
- SK ZD Křižovatka na Juvena Křižovatka, z.s.
- Tělovýchovná jednota Sokol Kunčice nad Labem na TJ Sokol Kunčice nad Labem, spolek