28. 2. 2018

Jiří Kotrba slaví šedesátiny

Dnes oslaví šedesáté narozeniny Jiří Kotrba, který se zapsal do fotbalové historie jako hráč v Bohemians Praha, ve VTJ Tábor a v Dynamu Č. Budějovice, se kterým v roce 1985 postoupil do nejvyšší soutěže. Rodák z Písku, žil dlouhá léta v Milevsku, kde začal s fotbalem. Jižním Čechám zůstal s přestávkami věrný, bydlí na Hluboké.

Výrazně se prosadil jako trenér. Pracoval i pro fotbalovou asociaci v roli asistenta a později i na čas hlavního trenéra jednadvacítky. Získal se Spartou Praha mistrovský titul a dovedl ji do osmifinále Ligy mistrů v ročníku 2003/04.

Další úspěchy slavil ve Viktorii Žižkov, se kterou vyhrál Český pohár a v PVP sváděl vyrovnané souboje s Chelsea FC o postup. Český pohár získal i s Jabloncem, navíc i dvě třetí místa v lize. Na začátku své kariéry dovedl v roce 1990 Dynamo Č. Budějovice do nejvyšší soutěže a také do finále Českého poháru proti Baníku Ostrava v roce 1992.

Úspěšně působil i v Příbrami, se kterou hrál v Poháru UEFA v roce 2000. Kromě toho byl i trenérem v Unionu Cheb, který dovedl do ligy, v Olomouci, Brně a Liberci. Věnuje se i mládeži, v některých klubech působil i jako šéftrenér mládeže.

Za fotbalovou asociaci přejeme oslavenci ještě hodně pracovních i životních úspěchů a pevné zdraví!