Třicetistránková brožura se zabývá tématy, jako jsou šikana v týmu, kyberšikana, deprese, úzkosti a další. Příručka má být zároveň nápomocna při odhalování a řešení celé řady závažných problémů, o kterých se děti obvykle bojí mluvit.

Fotbalová asociace České republiky si uvědomuje svoji společenskou odpovědnost, a proto její trenéři ve spolupráci s odborníky z Linky bezpečí manuál vytvořili.

„FAČR je největším sportovním spolkem v zemi. Máme přes 330 tisíc členů a náš zásah v celé společnosti je velký. Domnívám se, že je velmi důležité, abychom se i my zapojovali do projektů v rámci společenské odpovědnosti. Jsem rád, že tento manuál je toho důkazem,“ komentoval předseda FAČR Martin Malík.

Brožuru bude FAČR distribuovat až na deset tisíc adres okresním a krajským fotbalovým svazům, klubům a dalším subjektům nejen v rámci své členské základny, ale i spřáteleným organizacím.

Jak pomoci dětem, které něco trápí. FAČR s Linkou bezpečí vydaly manuál, ocenila ho i UEFA

„Manuál budí velký zájem, a to nejen ve fotbalovém prostředí. Myslím, že jsme vytvořili něco, co je v současné době velmi žádané a může skutečně pomoci,“ podotkla Michaela Veselá, manažerka sociálních projektů FAČR.

Třetí ocenění od UEFA

Manuál pro fotbalové trenéry se stal již třetím projektem FAČR, který získal ocenění Nadace UEFA Foundation for Children Award 2019. V předchozích letech uspěly projekty Speciální olympiády, které zajišťují sportovní aktivity a rozvoj fotbalu u osob s mentálním postižením, a Dětský domov Cup, turnaj o pohár české fotbalové reprezentace pro děti z dětských domovů.

Přidanou hodnotou ocenění je finanční odměna pro Linku bezpečí, na jejíž konto poputuje příspěvek ve výši 1,2 milionu korun. „Linka bezpečí coby nezisková organizace naléhavě potřebuje finance, a tak je skvělé, že díky naší spolupráci získá přes jeden milion korun,“ dodala Michaela Veselá.

Manuál pro fotbalové trenéry s názvem Jak pomoci dětem, které něco trápí, si můžete stáhnout v níže přiloženém dokumentu.


Složka dokumentů